Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Tragédie pro ledové koryto: Talentovaný bobista (†24) zemřel po těžké nemoci!

Autor: ptr

Smutná zpráva nejen pro svět bobového sportu přiletěla z Ruska. Jeden z talentů tamějšího národního týmu podlehl vážné nemoci v pouhých čtyřiadvaceti letech. Mladý bobista Maksim Bankov zemřel bohužel náhle, když nedokázal vyhrát nejtěžší boj svého krátkého života.

Tragédii potvrdila Ruská bobová federace. „Přátelé a kolegové! V naší bobové rodině došlo k tragédii. Mladý talentovaný pilot, člen ruského národního bobového týmu Maksim Bankov, náhle zemřel. Bylo mu pouhých 24 let. Vážná nemoc mu zkrátila život, který měl být dlouhý, jasný a šťastný.

Takovou ztrátu je těžké přijmout a nelze se s ní smířit. Ruská bobová federace vyjadřuje soustrast Maksimově rodině a přátelům, všem, kdo ho znali a měli rádi. Truchlíme s vámi. Budeme si Maksima pamatovat takového, jaký byl, jako bystrého a laskavého člověka,“ uvedla federace v oficiálním prohlášení.

Za svou kariéru získal bobista i přes svůj vcelku nízký věk slušnou řadu ocenění. Maksim se stal stříbrným medailistou na mistrovství Evropy, bronzovým medailistou na mistrovství světa a dvojnásobným vítězem ruského národního šampionátu. Federace uvedla, že Maksim mohl být díky své píli jedním z nejlepších pilotů v zemi.

Několik měsíců bojoval s vážnou nemocí. Jakou přesně, to ale nebylo prozatím specifikováno. Zástupci federace informovali, že konečná diagnóza sportovce nebyla stále ještě stanovena. Proto neexistují žádné další podrobnosti o jeho smrti.

Ruský bobista Maksim Bankov
Ruský bobista Maksim Bankov