Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 11°C

Olympijský vítěz v krasobruslení po zápalu plic: Odumírá mu mozek!

Autor: pl

Jedna noha amputovaná, část druhé taky, k tomu prý i ztráta prstů na rukou a krvácení do mozku. Zdravotní bilance krasobruslaře Romana Kostomarova (46) je opravdu příšerná. Podle zahraničních zpráv mu navíc začaly odumírat mozkové buňky vlivem dvou mrtvic, které prodělal.

„Roman má sepsi, je narušen veškerý krevní oběh, kvůli čemuž pomalu odumírá nejen mozek, ale také zbytek těla. Na vině je fakt, že prodělal dvě mrtvice,“ uvedla imunoložka Irina Jarcevová pro web Woman.ru. „V místech, kde buňky odumírají, dochází k infekci. Dále jsou postiženy cévy v končetinách, mozku, ledvinách a játrech. Ale zatímco ledviny a játra lze napojit na přístroje, propláchnout a natlakovat, s končetinami a mozkem se to dělá těžko,“ doplnila své znepokojivé povídání.

Držitel olympijského zlata ze ZOH v Turíně leží ve velmi vážném stavu na ventilátoru v moskevské nemocnici Kommunarka. Lékaři dělají pro jeho záchranu první poslední. Dokonce se ozvali i doktoři z Německa, kteří nabídli Kostomarovi pomoc. Do stabilizace má ale stále ještě daleko. Zpráva, podle které měl přijít o oko, se nakonec ukázala jako výmysl. Pravé oko sice utlačuje silný otok, lékaři o něj ale dále bojují. 

Rodák z Moskvy leží na nemocničním lůžku od 10. ledna, kdy byl hospitalizován  se zápalem plic po vystoupení Čaroděj ze země Oz, ve kterém vystupoval pod širým nebem v extrémních -30 stupních. Veřejnost může nyní jen doufat, že se z toho jeho tělo dokáže dostat. Lékaři jsou ale bohužel skeptičtí.

Kostomarov podle slov lékařů prodělal dvě mrtvice
Kostomarov podle slov lékařů prodělal dvě mrtvice