Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Šok v Oktagonu: V Gruzii zatkli šampiona z Ostravy!

Autor: ptr

Jeden z šampionů bojové organizace OKTAGON Mate Sanikidze (24) se ocitl ve vězení poté, co byl zadržen na protivládní demonstraci ve své rodné Gruzii. Došlo k tomu na demonstraci přívrženců opozice, která byla svolána před sídlo parlamentu jako pokračování protestu proti kontroverznímu návrhu zákona o zahraničních agentech.

O nepříjemné novince informovala manželka sympatického bojovníka. „Můj manžel byl včera večer zadržen na demonstraci, protože se postavil za náš národ a vyjádřil přání, aby se Gruzie připojila spíše k Evropské unii, než k Rusku. Jsem na něj moc pyšná a nemohu se dočkat, až ho zase uvidíme. Prosím vyjádřete mu také svou podporu,“ napsala na sociální síti.

Jasný postoj proti Rusku a jeho agresivní politice zastává Mate dlouhodobě. Ještě včera sdílel například jasné sdělení o své náklonnosti k evropským hodnotám. „Raději bojuji v Evropě zadarmo než v Rusku za miliardu! Budoucnost Gruzie je v Evropě.“

Incident samozřejmě neunikl ani OKTAGONu, který chystá další Sanikidzeho zápas. „Celý tým OKTAGON MMA stojí za šampionem Mate Sanikidzem,“ začíná tisková zpráva organizace. „O situaci víme už od rána, první informace o tom, co se děje, jsme měli už kolem páté,” prohlásil jeden ze spolumajitelů organizace Pavol Neruda. „Jsme v kontaktu s jeho ženou, týmem i managementem a budeme se, s ohledem na naše možnosti, v maximální možné míře snažit pomoci.”

Čtyřiadvacetiletý držitel pásu pérové divize má tříměsíčního syna Nathaniela, pro kterého získal titul v Ostravě a jehož jméno měl spolu s nakresleným srdcem na tejpech pod rukavicemi. „Dohodli jsme se, že Matého ženu Mariam, ani malého Nathaniela nenecháme na holičkách a podpoříme je i finančně. Věřím, že brzy budeme mít víc informací a hned, jak ho propustí, se s Matém spojíme a nabídneme mu pomocnou ruku ve všech oblastech, kde bude potřebovat. Celý tým OKTAGONu stojí za ním.”

„Je potřeba podporovat lidi, kteří bojují za správnou věc a být spolu na stejné lodi. Maté Sanikidze reprezentuje hodnoty, které jsou vlastní i nám a i proto si zaslouží pomoc a podporu od nás i od našich fanoušků.”

Podporu svému rivalovi pak vyjádřil také jeho další soupeř. Losene Keita, který se má s Mate Sanikidzem utkat již 29. 4. v Bratislavě o pás šampiona pérové váhy, na svém Instagramu sdílel heslo „Free Sanikidze“.