Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 22°C

Bývalý fotbalista pražských »S« trpí: Manželka bojuje se zákeřnou nemocí!

Autor: ptr

Šokující zprávu musela přijmout rodina bývalého vynikajícího ligového fotbalisty Martina Zbončáka (47). Současný trenér druholigového Třince má velmi vážně nemocnou manželku. Sympatická Iveta bojuje s akutní leukémií a bude nutné absolvovat transplantaci kostní dřeně.

Krutý ortel lékařů všechny zaskočil. „Začalo to počátkem února jako angína. Nemoc měla těžký průběh, byla nutná hospitalizace. Po sérii různých vyšetření, odběrů a testů se objevila diagnóza – akutní leukémie s nutností transplantace kostní dřeně. Zatímco se pro ni hledá vhodný dárce, podstupuje ambulantně biologickou léčbu,“ prozradil pro klubové stránky trenér Zbončák.

Za svým trenérem pevně stojí jeho svěřenci, kteří neváhali a zapsali se do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Velká solidarita kabiny ovlivnila i celý klub. Svým činem inspirovali kampaň na podporu boje proti leukémii. Ta odstartuje před dalším domácím utkáním a poběží celou sezonu.

„Kluci se o tom sami doslechli. Obrátili se na vedení klubu s tím, že většina z nich se chce přihlásit do registru dárců kostní dřeně. S manželkou Ivetou jim za toto obrovské gesto z celého srdce velice děkujeme. Podpoří tak nejen moji ženu, ale také všechny ostatní, kteří si vyslechnou stejnou diagnózu,“ pokračoval kouč.

Bývalý výborný obránce Zbončák, který je třineckým rodákem, odstartoval svou kariéru právě v klubu ze Slezska. Kromě toho působil také například ve Spartě, Slavii, nebo Liberci. Dvakrát se dočkal i zahraničního angažmá, když zkušenosti sbíral v Dynamu Moskva a Iraklisu Soluň.

Třinecký klub rozjel kampaň na podporu boje proti leukémii.
Třinecký klub rozjel kampaň na podporu boje proti leukémii.