Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Policie obvinila fanouška Sparty z házení dělobuchů: Hrozí mu vysoký trest!

Autor: ČTK, pl

Jako jedno z nejhorších derby za poslední roky. Přesně tak sportovní veřejnost označila v září utkání pražských »S«, které skončilo remízou 1:1. Během zápasu navíc do sektoru domácích fanoušků přiletěly dva dělobuchy, které dva z nich zranily. Nyní policie viníka obvinila. Jaký trest mu hrozí?

Z výtržnictví a obecného ohrožení pražská policie obvinila pětadvacetiletého muže, který podle ní při zářijovém fotbalovém derby mezi Slavií a Spartou v Edenu hodil dva dělobuchy mezi domácí fanoušky. Podezřelému, který pochází z Hodonínska, v případě prokázání viny hrozí až osm let vězení. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Eva Kropáčová.

Záběry z kamer, které incident na slávistickém stadionu zachytily, policie zveřejnila před měsícem a současně vyhlásila pátrání po muži podezřelém z hození dělobuchů. S využitím poznatků od veřejnosti ho následně našla a vyslechla. Muž podle dřívějších informací mluvčí odmítl vypovídat, proto policisté požádali fanoušky a poškozené o další svědectví. Na začátku tohoto týdne kriminalisté muže obvinili, doplnila dnes k případu mluvčí.

Muž při derby podle policie záměrně prohodil ochrannou sítí ze sparťanského kotle do hlediště přímo mezi slávistické fanoušky dva dělobuchy, které po dopadu explodovaly, a mezi diváky se začal šířit dým. „V hledišti se okamžitě strhla panika a několik desítek fanoušků začalo z tribuny utíkat. Po vhození dělobuchu utrpěl čtyřicetiletý muž popáleninu na ruce a jeho syn tržné poranění v obličeji," uvedla před časem policejní mluvčí.

Zářijové derby mělo bouřlivý průběh na hřišti i v hledišti. Sparťanští fanoušci vedle vhození pyrotechniky mezi sedící fanoušky také založili požár na toaletách. Slávističtí diváci rozvinuli choreo přes celý stadion s vulgárním nápisem na adresu soupeře a vhazovali předměty na trávník.

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků rekordní pokutu 600 tisíc korun. Slavii nařídila disciplinární komise za nevhodné chování příznivců a nezvládnutí povinností pořadatelské služby zaplatit 400 tisíc korun.

Oheň v sektoru hostů
Oheň v sektoru hostů