Rekordní hvězda Seemanová se plavat naučila v Berounce: Buldozer s jednorožcem!

Odkojená Berounkou, kde si ji v romantických kulisách kraje, kdy žili její prarodiče, přihrávali po proudu maminka s tatínkem. To ještě nosila nafukovací rukávky. Teď je z Barbory Seemanové (24) nejlepší plavkyně Česka!
Nejen krásná, ale hlavně cílevědomá, skromná a přemýšlivá slečna má všech pět pohromadě. Ví,co chce, a také jak toho dosáhnout. Kromě dřiny by to nešlo bez talismanu jednorožce.
Bájná postava vynikala elegancí a krásou. Navíc je symbolem čistoty, nevinnosti a síly! Prostě celá Bára, která figurku pro štěstí noblesně mačkala i během tréninku v Aquatics Centru v Paříži. Na nafukovacím jednorožci si zase užije spoustu švandy, když právě není v přípravném procesu.
Mytický tvor, jenž zdobí například i pažbu biatlonové princezny Markéty Davidové (27), přirostl závodnici z Prahy k srdci. Možná, kdyby jej zapomněla doma, byla by nesvá, ale… Na své třetí olympiádě už je dost zkušená, aby ji taková věc nerozhodila. „Když máte cíle, nemůže vás zastavit špatný den,“ říká koneckonců milovnice šoférování. „Musíte tomu dávat vždycky 110 procent, ačkoliv třeba nemáte svůj den,“ zní její krédo.
Pro úspěch v bazénu by udělala všechno. Proto našla svůj druhý domov v Linci a proto ji teď cepuje švýcarský trenér Luka Gabrilo. I díky němu láme v nejlepších letech české rekordy. „Já jsem nezastavitelný buldozer, protože vím, čeho chci dosáhnout,“ dodává něžná bojovnice.
Bářiny rekordy
100 m motýlek | 57,50 | 27. července 2024 |
50 m kraul | 24,67 | 17. května 2021 |
100 m kraul | 53,50 | 17. května 2021 |
200 m kraul | 1:55,12 | 25. května 2024 |
400 m kraul | 4:03,41 | 25. května 2024 |
200 m polohovka | 2:11,25 | 25. května 2024 |