12. května 2022 • 15:35

Dánské slzy. Devátý tým světa Astralis vypadl z Majoru v Antverpách

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak tenhle příběh rozhodně nepsal Hans Christian Andersen. Pohádka to totiž ani náhodou není. Dánská parta z Astralis zažívá hořké zklamání. Devátý tým žebříčku hltv se rozloučil s PGL Majorem hned v první stagi. Jejich výsledky tak jsou míle za očekáváním. Labutí píseň dozpívali v duelu s Liquid.Přitom vše začalo snově. Astralis v prvním zápasu Majoru roznesli na kopytech mongolské vyzyvatele z IHC Esports 16:2. Pak ale přišlo první zaklopýtnutí. Gla1ve a spol. podlehli týmu Vitality.

Rozkaz pak zněl jasně. "Máme tři zápasy na dvě výhry." A všechno šlo jak po drátkách - hned v následném měření sil si Astralis poradili s MIBR. Plán se začal bortit v dalších dvou duelech. 

Astralis postupně prohráli se Spirit a v duelu o všechno i s Liquid, aniž by získali jedinou mapu. Teď si tak dánská organizace může balit kufry. V nadsázce jedinou útěchou pro mě může být, že z Antverp do Kodaně to nemají tak daleko.

Zlatá žíla vyschla

Astralis je přitom jeden z nejúspěšnějších týmů v Counter-Striku posledních let. Zlatá éra organizace se datuje do roku 2019. Tehdy Dánové brali tituly z Extreme Masters v Katovicích, Majoru v Berlíně a globálního finále BLAST Pro Series.

Právě na tehdejším Blastu paradoxně zvítězili v Grand Finale nad letošním katem - týmem Liquid. Ze zlatem ověnčeného týmu z roku 2019 zůstali v sestavě dva hráči, kteří jsou v týmu shodně už od roku 2016 - Andreas 'Xyp9x' Højsleth Lukas 'gla1ve' Rossander

Rebuild

Tým prošel obměnou v loňském roce, kde dva zmíněné hráče doplnili k0nfigblameFfarlig. Ve světle událostí z Majoru v Antverpách se zatím tahle přestavba úplně nejeví jak trefa do černého.

Přitom se dánská sestava letos dostala do finále BLAST Premier: Spring European Showdown, ve kterém nestačila na ENCE.

Na IEM v polských Katovicích to také nebyl úplný propadák. Astralis se drali dopředu z Lower Bracketu a o čtvrtfinále je připravila jen porážka s G2 Esports.

V Antverpách to měla být jejich chvíle - přišlo ale zklamání. Tým, který si vybudoval silnou pozici v TOP 10 hltv totálně vyhořel. CEO organizace Anders Hørsholt a jeho managment má tak o čem přemýšlet.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud