CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 0:0. Hosté čekají 536 minut na gól

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Jablonce remizovali ve vyrovnaném utkání 19. ligového kola s Bohemians 1905 bez branek a nenavázali na minulou výhru 3:1 nad Spartou. Hostující "Klokani" bodovali ve vzájemném duelu počtvrté za sebou, už 536 minut ale nedali v nejvyšší soutěži gól a čekání na vítězství protáhli na šest kol. Pražané mají před sestupovou příčkou náskok čtyř bodů, Jablonec má o dva body více.

Bohemians 1905

Domácí: Valeš – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista, Pospíšil (85. Trávník) – Matěj Hanousek, Mehanović (66. Zreľák), Diviš (46. Masopust) – Mihálik.

Hosté: Fryšták – Šmíd, Švec, P. Buchta – Havel, Hubínek, Jindřišek (C), Dostál – Luts (74. Bartek), Kabajev (62. Marković), Mašek (46. Berger).

Domácí: Richter, Hübschman, Jiráček, Masopust, Považanec, Trávník, Zreľák

Hosté: Šrámek, Bartek, Jirásek, Nitrianský, Marković, Vrzal, Berger

Hosté: Švec, Šmíd

Jan Machálek – Jiří Moláček, Kamil Hájek.

Střelnice

2 694 diváků

Oběma týmům chyběly kvůli zranění dvě opory. Bohemians nemohli nasadit kapitána Krcha a brankáře Berkovce , kteří nedohráli minulé kolo kvůli nešťastné srážce. Gólmanovi Pražanů při ní dokonce zapadl jazyk. Také Jablonec kvůli zdravotním problémům postrádal brankářskou jedničku Hrubého a rovněž útočníka Doležala.

Severočeši v minulém týdnu porazili favorizovanou Spartu, proti jinému pražskému celku Bohemians se ale v ofenzivě prosazovali hůře. V první půli měli jen jednu vyloženou šanci, Mihálik, který na hrotu útoku nahradil Doležala, ale hostujícího gólmana Fryštáka v 19. minutě nepropálil.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 0:0. Jablonec roli favorita nepotvrdil, s Bohemkou si rozdělil po bodu

Bohemians nastoupili v tradičním jarním rozestavení s pěti obránci a hráli s Jabloncem vyrovnanou partii. Ve 33. minutě dokonce mohli hosté otevřít skóre, Kabajev ale napálil odražený míč těsně vedle tyče.

Ani v druhém poločase nebylo k vidění moc šancí. Jablonecký Mehanovič dal minule dva góly Spartě, dnes ale výrazněji zahrozil pouze v 64. minutě, kdy jeho dalekonosnou střelu do středu branky nejistě vyrazil Fryšťák. Krátce poté domácího hráče nahradil uzdravený Slovák Zrelák, který si odbyl soutěžní premiéru v jabloneckém dresu.

Severočeši se stále víc tlačili dopředu a Bohemians tak mohli podnikat brejky do otevřené obrany, jenže všechny z nich pokazili špatnou finální fází. Bezbrankové skóre nezměnil na druhé straně ani Mihálik. "Klokani" tak navázali na minulou remízu 0:0 se Slováckem.

Jablonec - Bohemians: Mehanovič v dobré pozici netrefil bránu

Jablonec - Bohemians: Mehanovič je při chuti, jeho ránu zblokovala obrana

Jablonec - Bohemians: Hubínek se krásně vyhnul Kubistovi, jeho střelu zastavil Valeš

Jablonec - Bohemians: Kabajev se dostal k odraženému balonu, jeho střela skončila vedle

Jablonec - Bohemians: Mihálik byl sám před bránou, jeho střelu vyrazil obránce na roh

Jablonec - Bohemians: Berger zkoušel štěstí, Valeš nemusel zasahovat

Jablonec - Bohemians: Luts střílel nad bránu

Jablonec - Bohemians: Na druhé straně střílel Zelený, ani on netrefil bránu

Jablonec - Bohemians: Mehanovičův pokus Fryšták nejistě vyrazil před sebe

Jablonec - Bohemians: Berger selhal ve veliké šanci, jeho hlavička byla nepřesná

Jablonec - Bohemians: Mihálik pálil z dobré pozice mimo tři tyče

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40