3. února 2018 • 16:57

Trpišovský o Stochově gólu z vlastní půlky: Obletí půlku Evropy

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byla paráda! Na přípravný zápas proti Šachtaru Doněck fanoušci Slavie jen tak nezapomenou. Sešívání s ukrajinským soupeřem sice na soustředění padli 2:3, ale úvodní gól zápasu Miroslava Stocha byl výstavní. Na vlastní polovině napřáhl a poslal míč přímo do sítě Šachtaru. „Fantastická trefa,“ neskrýval slovenský fotbalista po zápase radost v rozhovoru pro klubový web. „Myslím, že teď obletí polovinu Evropy, bylo to dál než Beckham,“ přidal se kouč Jindřich Trpišovský.Běžela 17. minuta, stav 0:0, když si slovenský fotbalista všiml, že brankář Šachtaru nemá úplně ideální postavení. Ani chvíli neváhal a práskl do míče. Ten letěl minimálně 55 metrů vzduchem a doplachtil přímo do sítě. Gólman Pjatov byl bezmocný.

„Je to fantastický pocit, dá se říci, že to je poprvé, co se mi tohle v mé kariéře povedlo. Častokrát jsem o tom snil nebo jsem si promítal v hlavě, jaké to může být dát takový gól z vlastní půlky. Dnes se mi to podařilo, tak jsem za to rád,“ usmíval se Stoch po zápase v rozhovoru pro klubový web.

VIDEO: Stochův gól z vlastní poloviny

Jeho trefu ocenil i přes prohru trenér Jindřich Trpišovský. „Viděl jsem spoustu gólů z dálky, ale tohle bylo možná nejdál. Možná i dál než Beckham. Krásná rána, krásné rozhodnutí, krásný gól, krásná trajektorie… Myslím, že překvapil nás všechny, kam to kope," vzpomněl si kouč Slavie na legendární trefu z půlky hřiště, kterou předvedl v roce 1996 David Beckham v dresu Manchesteru United proti Wimbledonu.

Od Stocha to však nebyla ojedinělá akce. Postavení brankářů prý všímá v každém zápase, aby podobnou kulišárnu mohl vyzkoušet.

„Brankář stál extrémně vysoko. Tak jsem si rychle řekl o míč, asi třikrát jsem na Kubu Hromadu zakřičel, tak mi to rychle posunul a pak jsem se snažil jen rychle vystřelit. Měl jsem pravdu, stál extrémně vysoko, takže neměl šanci to doběhnout. Chvála bohu, že jsem trefil bránu,“ oddychl si slovenský záložník.

Miroslav Stoch vypálil z obrovské vzdálenosti a měl štěstí, brankář jeho střelu nedostihl
Miroslav Stoch vypálil z obrovské vzdálenosti a měl štěstí, brankář jeho střelu nedostihl

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud