CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Ostrava 2:0. Domácí se dotáhli bod za Spartu

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Jablonce vyhráli i svůj pátý soutěžní zápas na jaře, když ve 20. kole první ligy doma porazili Ostravu 2:0. Góly se o to zasloužili Martin Doležal a Vladimír Jovovič. Jablonec, který zvládl ve středu i pohárový zápas, tak na šestém místě ztrácí už jen bod na čtvrtou Spartu. Baník naopak na jaře zatím získal jen bod a je jasně poslední se ztrátou sedmi bodů na místa záchrany. Má však k dobru odložený zápas s Plzní.

Ostrava i kvůli odloženému utkání nabrala výraznou ztrátu na soupeře v boji o záchranu, a tak potřebovala v Jablonci nutně bodovat. Nastoupila proto hodně agresivně, což přineslo ale jen dvě žluté karty během úvodních pěti minut.

Severočeši postrádali zraněného kapitána Hübschmana i potrestaného Považance, trenér Rada tak poprvé na jaře přešel na hru na dva útočníky, když si v poháru řekl o šanci Doležal. Jako první zahrozil ve 22. minutě druhý z útočníků Chramosta, ale trefil jen brankáře.

Po půlhodině začali zlobit hosté. S Hlinkovou střelou si poradil brankář Hrubý a ve 35. minutě trefil Fillo břevno. Do šaten mohl nakonec jít šťastnější Jablonec, ale Chramosta si ve velké šanci vylámal zuby na brankáři Laštůvkovi.

Rozhodující moment přišel v 50. minutě, kdy Masopust hlavou přiklepl míč Doležalovi a ten zařídil hlavou vítězný gól. Baník poté poslal do hry i uzdraveného kapitána Baroše a na poslední čtvrthodinu nasadil i třetího útočníka Diopa, ovšem vyrovnání nevybojoval.

Naopak v 78. minutě vyšel domácím brejk, Doležal vysunul Masopusta, který ještě přihrál Jovovičovi a černohorský záložník definitivně rozhodl, když vystřelil v pádu po předchozím faulu. V závěru mohl alespoň snížit Baroš, ale v šanci minul.

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 50. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 3420.

Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Lischka, Pernica, Zelený - Jovovič (86. Diviš), Trávník (82. Breda), V. Kubista, Masopust - Doležal, Chramosta (90. Čvančara). Trenér: Rada.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera (75. Diop), Procházka, Psyché, Fleišman - Jirásek, Hlinka - Fillo, R. Hrubý (58. Baroš), Granečný (46. De Azevedo) - Poznar. Trenér: Kučera.

Domácí: 52. Doležal, 78. Jovović

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Zelený, Lischka, Pernica (C), Holeš – Jovović (86. Jaroslav Diviš), Trávník (82. D. Breda), V. Kubista, Masopust – Doležal, Chramosta (90. Čvančara).

Hosté: Laštůvka – Pazdera (75. Diop), Procházka, Psyché, Fleišman – Jirásek, Hlinka, Fillo, R. Hrubý (C) (58. Baroš), Granečný (46. de Azevedo) – Poznar.

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Jablonec - Ostrava: Tomáš Hübschman před utkáním převzal ocenění za 200 ligových startů

Jablonec - Ostrava: Chramosta vyslal do úniku Masopusta, ten však prováhal ideální moment k zakončení

Jablonec - Ostrava: Chramosta se ve vápně dostal k odrazenému míči, ve velké šanci jej však napálil pouze do Laštůvky

Jablonec - Ostrava: Hlinka vypálil ze zhruba 18 metrů, Hrubý si s jeho přízemním pokusem poradil

Jablonec - Ostrava: Fillo napřáhl z dálky a jeho rána orazítkovala břevno domácí brány

Jablonec - Ostrava: Další obrovská příležitost Chramosty !

Jablonec - Ostrava: Centr Zeleného vrátil před bránu Trávník a Doležal hlavou otevírá skóre 1:0!

Jablonec - Ostrava: Jirásek vypálil levačkou, Hrubý si s jeho přízemním pokusem poradil

Jablonec - Ostrava: Poznar se dostal ke střele z otočky, jeho pokusu chyběla větší přesnost

Jablonec - Ostrava: Diopův centr nalezl ve vápně Baroše, který hlavičkoval těsně vedle