SESTŘIH: Liberec - Olomouc 0:1. K třetí prohře v řadě odsoudil domácí Plšek | iSport.cz
3. srpna 2019 • 18:56

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 0:1. K třetí prohře v řadě odsoudil domácí Plšek

Liberec - Olomouc: Plšek po skvělém Pilařově centru posílá Sigmu do vedení 1:0!
Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Fotbalisté Olomouce překvapivě zvítězili ve čtvrtém kole první ligy v Liberce 1:0. V 39. minutě rozhodl Jakub Plšek, který se prosadil při svém 100. startu v nejvyšší soutěži. Sigma vyhrála v lize v Liberci poprvé po sedmi zápasech a připsala si druhé vítězství v sezoně. Slovan naopak potřetí za sebou prohrál a má jen tři body. Doma Severočeši z posledních čtyř utkání uhráli jediný bod.

Oba týmy měly po prvních třech kolech jen tři body a zápas tak začal v opatrném duchu. Mírně aktivnější byla v úvodu překvapivě Olomouc. Jako první zahrozil hostující Yunis, který ale v akrobatické pozici trefil jen střed branky, kde stál gólman Nguyen.

Slovan postupem první půle přidal a ve 34. minutě měl první velkou šanci. Po brejku se dostal do úniku Potočný, ale tísněn obráncem zamířil kousek vedle.

Ve chvíli, kdy domácí získávali převahu, udeřila Sigma. Pilař poslal z pravé strany centr na hranici malého vápna a nabíhající Plšek umístil míč do sítě.

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 0:1. Sigma prolomila sérii i díky Peškově neuznanému (ne)gólu

Po přestávce se Liberec tlačil za vyrovnáním, do šancí se ovšem domácím složitě. V 55. minutě hlavičkoval Karafiát vedle. Naopak Hanáci mohli několikrát pojistit své vedení. Hlavičkující Yunis v 58. minutě minul, chvíli nato domácí brankář Nguyen vyrazil střelu bývalého libereckého hráče Kerbra a poté svůj celek podržel i proti Faltově střele.

Slovan si vynutil závěrečný nápor a nakonec neměl daleko k vyrovnání. Střídající Pešek v 86. minutě po centru trefil břevno a pak marně reklamoval, že balon po odrazu přešel brankovou čáru. Hanáci v nastavení už první venkovní body v sezoně udrželi a jejich trenér Radoslav Látal mohl slavit vítězství v souboji se svým bývalým spolupracovníkem v Trnavě a nyní libereckým koučem Pavlem Hoftychem.

Domácí:

Hosté: 40. Plšek

Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (72. Pešek), Mara (60. Alibekov), Potočný – Musa (53. Kuchta).

Hosté: Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Kerbr (82. Texl) – Greššák (18. Zmrzlý) – Pilař (87. Látal), Houska, Plšek, Falta – Yunis.

3942 diváků

Liberec - Olomouc: Závar Slovanu, Karafiát ani Pešek ale olomouckou bránu neohrozili

Liberec - Olomouc: Nebezpečný rohový kop Slovanu, Mikula chtěl penaltu

Liberec - Olomouc: Faltova tvrdá rána skočila těsně před Nguyenem

Liberec - Olomouc: Nguyen byl daleko z brány, Kerbr málem propálil rozhozenou defenzivu

Liberec - Olomouc: Yunisova hlavička skončila těsně vedle

Liberec - Olomouc: Karafiát málem usměrnil Potočného centr až do sítě!
Video patří k placenému obsahu

Liberec - Olomouc: Oscar se probíjel za míčem po hezké narážečce, Reichl byl pozorný

Liberec - Olomouc: Malinský svůj průnik zakončil lobem, gólman Sigmy ho vystihl

Liberec - Olomouc: Nebezpečný protiútok Slovanu! Potočný pálil vedle

Liberec - Olomouc: Potočný se uvolnil ke střele, Reichl jeho pokus kryje

Liberec - Olomouc: Marovu ránu Beneš zblokoval mimo tři tyče

Liberec - Olomouc: Yunis vystřihl senzační nůžky! Nguyena málem zaskočil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava