Když fotbal pomáhá! Liberec sbírkou v klubu koupí nemocnici plicní ventilaci | iSport.cz
26. března 2020 • 10:06

Když fotbal pomáhá! Liberec sbírkou v klubu koupí nemocnici plicní ventilaci

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krásné gesto a hlavně potřebné! Hráči, realizační tým a pracovníci libereckého Slovanu se složili, aby darovali Krajské nemocnici 700 tisíc korun, za které pořídí v boji s koronavirem extrémně důležitou plicní ventilaci. „Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz," komentoval prezident klubu Zbyněk Štiller.Slovan nepatří mezi nejbohatší kluby v lize, naopak je známý svým šetřením a pipláním hráčů, to ale jeho představitelům nezabránilo v pomoci. Liberecké krajské nemocnici darovali silné náboje v boji s koronavirem, pomohli přitom všichni: hráči, realizační tým, zaměstnanci i mládežnická akademie. 

Co nemocnice dostane? Vybráno bylo 700 tisíc korun, za něž se pořídí plicní ventilační jednotka, která je potřebná u těžkých případů v případě nákazy koronavirem Covid-19. Zachránit může mnoho životů. „FC Slovan Liberec nechce stát stranou dění, kterým v současné době žije nejen naše republika. Jsme dlouhá léta týmem bojovníků, kteří na sportovním poli dosáhli sportovních úspěchů. Dnes, kdy nám skvěle rozjetou jarní sezónu zastavil neviditelný zákeřný protivník, nemůžeme zůstat stranou," začal na oficiálním klubovém webu prezident klubu Zbyněk Štiller.

„Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. K tomu potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz,“ dodal s poděkováním všem zaměstnancům klubu, kteří přispěli.

Jasno měli i hráči, za které vystoupil krajní bek Matěj Hybš. „Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, který snad pomůže zachránit nejeden lidský život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky.“ To navíc není vše, narychlo zorganizovaná sbírka v rámci klubu byla začátkem, šanci na svůj příspěvek v nelehké době dostanou i fanoušci.

FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud