12. září 2020 • 19:00

SESTŘIH: Budějovice - Liberec 0:2. Za Slovan pálili Mosquera a Rabušic

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 3. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:0. Slovan poslal v 41. minutě do vedení Jhon Mosquera a ve 48. minutě zvýšil Michael Rabušic. Severočeši v nejvyšší soutěži bodovali s Dynamem už 14 utkání po sobě a vyhráli v lize podruhé za sebou. Naopak Jihočeši doma ani na druhý pokus nebodovali a s jednou remízou na kontě jsou na předposledním 17. místě tabulky.

České Budějovice přitom především v prvním poločase výrazně více držely míč, ale nic mimořádného z toho nevytvořily. V úvodu předvedly po akci Ekpaie a Matějky náznak šance, ovšem ke gólu to nevedlo. Po zbytek utkání si už Jihočeši žádnou jinou nebezpečnější příležitost nevypracovali.

Liberec byl v porovnání se soupeřem efektivnější. Chvíli před přestávkou záložník Mosquera od pravé postranní čáry nacentroval do pokutového území a míč nečekaně zapadl pod břevno brankáře Jihočechů Drobného. Kolumbijský záložník navázal na dva góly z předchozího kola, v němž pomohl k výhře 4:1 nad Plzní.

SESTŘIH: České Budějovice - Liberec 0:2. Severočeši prokázali pohotovost a efektivitu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Hosté pak ještě jednou udeřili na začátku druhého poločasu. Ze zdánlivě nenápadné akce našel ve 48. minutě krajní obránce Koscelník Rabušice, který hlavou překonal Drobného. Liberecký útočník ještě na jaře působil v Českých Budějovicích.

Domácí už do konce utkání nedokázali na výsledek zareagovat a zápas zdramatizovat. Slovan nedokázalo Dynamo porazit od roku 2008. Liberečtí se výhrou úspěšně naladili na čtvrteční zápas 2. předkola Evropské ligy v Litvě proti týmu Riteriai.

Domácí:

Hosté: 41. Mosquera, 48. Rabušic

Domácí: Drobný (C) – Kladrubský, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš, Havelka (81. Jánošík) – Brandner, Javorek (54. Ledecký), Ekpai (54. Mršić) – L. Matějka.

Hosté: Nguyen – Koscelník, Mo. Tijani, Kačaraba, Mikula (C) – Beran (81. Chaluš), Hromada, Mara – Pešek (60. Matoušek), Rabušic (60. Júsuf Hilál), Mosquera (88. Fukala).

České Budějovice - Liberec: Spolupráce Yusufa s Marou skončila střelou z úhlu

České Budějovice - Liberec: Mosquerův pokus z rychlého protiútoku Drobný zlikvidoval

České Budějovice - Liberec: Teč odvrátila Mosquerův pokus těsně nad břevno

České Budějovice - Liberec: Rabušic hlavou naprosto přesně umístil Koscelníkův centr, 0:2

České Budějovice - Liberec: Mosquerův přetažený centr skončil za zády Drobného, 0:1

České Budějovice - Liberec: Technický pokus Peška nadělal Drobnému problémy

České Budějovice - Liberec: Pešek šel v šestnáctce ochotně k zemi a vysloužil si kartu

České Budějovice - Liberec: Matějka těsně minul vzdálenější tyč

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905