SESTŘIH: Zlín - Pardubice 0:4. Kanonáda hostí, dva góly dali Cadu s Hufem

Autor: ČTK, ros
1
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Pardubic zvítězili ve 29. kole první ligy ve Zlíně 4:0. Dvoubrankové vedením jim zajistil v prvním poločase Brazilec Cadu, který otevřel skóre z penalty. Výhru pojistil ještě dvěma góly v závěru střídající David Huf. Hosté vyhráli třetí zápas po sobě na venkovním hřišti a v tabulce se vrátili na sedmé místo o bod před Baník.

Naopak Zlín protáhl svoji šňůru bez zisku jediného bodu na šest duelů, naposledy vyhrál v polovině března doma s Českými Budějovicemi. Na šestnáctou příčku, znamenající sestup, mají „Ševci“ z třináctého místa náskok osmi bodů.

Už první minuty zápasu ukázaly, v jakém rozpoložení se oba týmy momentálně nacházejí. Domácí působili těžkopádným dojmem, zatímco z hostujícího týmu čišela radost a uvolnění.

Brzy se to projevilo i na skóre. Napřed si Zlín dal pod tlakem Pardubic málem dvakrát vlastní gól, aby pak opravdu inkasoval. Po rohovém kopu stáhl Cedidla za dres Černého, což si sudí ověřil na videu, a nařízený pokutový kop Cadu bezpečně proměnil. Byl to třetí gól brazilského obránce v sezoně.

SESTŘIH: Zlín - Pardubice 0:4. Východočeši vykradli Letnou

Blízko k vyrovnání měl ve 22. minutě Poznar, ale z hranice šestnáctky těsně minul, zato hosté byli velmi produktivní. Cadu si ve 27. minutě narazil na hranici šestnáctky míč se Solilem a přesnou střelou k tyči nedal Dostálovi šanci.

Trenér Páník reagoval na nepříznivý vývoj dvěma střídáními ještě v první půli, třetím pak o poločase. Sporný moment nastal ve 48. minutě, kdy Jawo spadl v pokutovém území po souboji s Čihákem, sudí Matějček nařídil pokutový kop, ale po zhlédnutí videa jej odvolal.

Domácí předváděli zlepšený výkon a více se tlačili do pokutového území. Oslavit své 30. narozeniny gólem mohl Potočný, ale v 61. minutě jej vychytal Letáček, stejně jako Jawa o pět minut později.

Kontaktní gól nepřicházel. Pardubice zpevnily svůj obranný blok a vyrážely do brejků. Z jednoho se zrodil rohový kop, na který si v 80. minutě nejlíp naskočil Huf. Stejný hráč v nastaveném čase přidal čtvrtý zásah. Zlín nedal Pardubicím gól ani ve druhém vzájemném zápase, ten první skončil bezbrankovou remízou.

Hosté: 15. Cadu, 27. Cadu, 80. Huf, 90+3. Huf

Domácí: S. Dostál – Procházka (35. Matejov), P. Buchta, Simerský – Fantiš, Janetzký, Vraštil (46. Jawo), Cedidla (36. Janošek) – Y. Dramé, Poznar (C), Potočný (74. Martínez García).

Hosté: Letáček – Cadu (76. Sláma), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (63. D. Kostka), Ewerton (87. Lee) – P. Černý (63. Huf).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905