9. října 2022 • 20:54

SESTŘIH: Olomouc - Slavia 2:0. Třetí prohra hostí v sezoně, rozhodl Sláma

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Olomouce v 11. kole FORTUNA:LIGY zaskočili na domácím hřišti Slavii, kterou porazili 2:0. Rozhodující trefu obstaral prvním ligovým gólem Jiří Sláma a triumf pečetil Mojmír Chytil. Sešívaní prohráli v aktuální sezoně nejvyšší soutěže už potřetí a na první Plzeň, která má navíc zápas k dobru, ztrácí už čtyři body. Sigma, která zdoala Slavii poprvé od října 2015, si v tabulce polepšila na sedmé místo.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského se ideálně nenaladili na čtvrteční utkání Evropské konferenční ligy v Kluži, které ve čtvrtek v Edenu podlehli 0:1. Slávisté prohráli třetí z posledních čtyř soutěžních duelů, venku v lize nevyhráli potřetí za sebou a v sezoně tam získali jen sedm z celkových 22 bodů.

První šance zápasu byly k vidění už v úvodních minutách. Nejdříve Douděra z pravé strany zamířil jen do prostoru, kde stál připravený brankář Trefil, poté hlavičkoval olomoucký Růsek, jehož pokus padající pod horní tyč vyrazil brankář Kolář. Nejblíže brance byl hlavičkující Kačaraba, který z bezprostřední blízkosti trefil jen domácího brankáře.

Atraktivní začátek zápasu přinesl v 19. minutě také první branku. Po centru z pravé strany se míč dostal na hranici pokutového území ke Slámovi, jehož pokus z voleje zapadl přesně ke vzdálenější tyči. Sláma se trefil poprvé v ligové kariéře.

Slavia se okamžitě po inkasované brance tlačila za vyrovnáním, jenže Tiéhi technickým pokusem lehce přestřelil a Douděra na míč ve skluzu těsně nedosáhl. Druhá polovina prvního poločasu se odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami bez vážnějších šancí. Slavia přesto mohla před koncem prvního poločasu srovnat, jenže Oscara ve vyložené šanci vychytal olomoucký Trefil a střílený centr Ewertona nikdo z hostujících hráčů do sítě nedorazil.

Na začátku druhého poločasu prověřil Trefila střídající Provod, olomoucký brankář si se střelou do středu branky poradil. O chvíli později navíc Trefilův dlouhý odkop propadl až k Chytilovi, který technickým obstřelem překonal bezmocného brankáře Koláře. Olomoucký útočník se v ročníku nejvyšší soutěže prosadil popáté.

Brzy poté mohl snížit Ousou, ale z bezprostřední blízkosti branku Olomouce vysoko přestřelil. Vzápětí stříleli Provod a Tiéhi, jejich střely však zablokovali obětaví olomoučtí obránci.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu domácí předvedli hezkou kombinační akci na jeden dotek, které k dokonalosti scházelo jen to, aby Chytil z hranice pokutového území zamířil mezi tři tyče. Vzápětí také další střela aktivního Provoda zamířila jen do středu branky a jistý Trefil opět zasáhl. Minutu před koncem základní hrací doby se do vápna dostal střídající Poulolo, ale pokusem na přední tyč Koláře nepřekvapil.

Slavia po devíti kolech neskórovala a s 34 góly nepotvrdila pozici nejlepšího útoku ligy.

Domácí: 20. Sláma, 54. Chytil

Hosté:

Domácí: Trefil – Chvátal (87. Poulolo), Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Spáčil (61. Greššák, 87. Vraštil) – Navrátil (66. Zifčák), Chytil, Sláma (66. Šíp) – Růsek.

Hosté: O. Kolář – Douděra (73. Lingr), Ousou, Kačaraba (57. D. Jurásek), Oscar – Tiéhi, Hromada (46. Provod) – Jurečka (65. Usor), Ewerton, Traoré – Tecl (C) (46. Sor).

Domácí: Fendrich, Šíp, Zifčák, Sedlák, Vraštil, Poulolo, Košťál, Greššák, Vodháněl

Hosté: Dvořák, Sirotník, Olayinka, Usor, Lingr, Provod, Sor, Jurásek, Kričfaluši, Jurásek

Domácí: Trefil

Hosté: Ousou, Kačaraba, Tiéhi

Klíma – Antoníček, Machač

Andrův stadion, Olomouc

7254 diváků

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Slavia: Ousou zahodil absolutní gólovku, netrefil odkrytou bránu!

Olomouc - Slavia: Kačaraba odvrátil míč do cesty Chytilovi, který propálil Koláře! 2:0

Olomouc - Slavia: Oscar v tutovce! Traoré ho skvěle našel, ale Trefil skvěle zasáhl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slavia: Douděra dostal před odkrytou bránu míč, ale zamotal se mu pod nohama

Olomouc - Slavia: Sláma nádhernou nechytatelnou ranou překonal Koláře, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905