SESTŘIH: Teplice - Baník 0:5. Gólová smršť ve druhé půli, Klíma a Cadu 1+1

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku v 18. kole FORTUNA:LIGY si zastříleli na půdě Teplic, kde zvítězili 5:0.  První poločas skončil bez branek, domácí v něm navíc byli lehce aktivnější. V druhém dějství se ale strhla gólová smršť Ostravanů. Skóre po centru Cadua otevřel Jiří Klíma, u druhého zásahu si role otočili. Skóre pak ještě navýšili Filip Kaloč, Jiří Boula a v úplném závěru David Lischka. Hosté v neúplné tabulce poskočili na osmé místo.

Ostrava oplatila Teplicím srpnovou ligovou porážku 1:2 z domácí půdy a posunula se na osmé místo neúplné tabulky. Severočeši po porážce v minulém kole na hřišti Bohemians 1905 (0:2) prohráli i druhý jarní duel a jsou na 12. příčce.

Teplicím chyběli nejlepší střelci týmu, kteří dohromady nasázeli v ligovém ročníku 13 branek, Gning pykal za čtyři žluté karty a na soupisce se neobjevil ani Žák. Na hrotu útoku tak poprvé v lize dostal šanci od začátku devatenáctiletý Vachoušek. Domácí kouč Jarošík překvapil i rozestavením, když oproti tradičnímu systému se třemi stopery zvolil čtyřčlennou obranou formaci i s čerstvou posilou Mičevičem. V bráně Severočechů nechyběl Grigar, jenž ve středu oslavil 40. narozeniny. Došlo tak na kapitánský souboj čtyřicátníků s druhým gólmanem Laštůvkou.

Největší šanci úvodního dějství měl hned v páté minutě Šehič, kdy se po pohledné kombinaci Cadua s Miškovičem ocitl s míčem osamocený na malém vápně, ale trefil jen Grigara. Na druhé straně se po čtvrthodině prodral k zakončení před bránou Trubač, jenž nadvakrát Laštůvku nepřekonal.

V prvním poločase se hrál oboustranně otevřený fotbal s množstvím náznaků šancí, branky ale začal padat až po přestávce. Teplice stejně jako před týdnem proti Bohemians brzy po bezbrankové první půli inkasovaly. Cadu našel na přední tyči Klímu a ten tečoval míč do sítě. Ostravský útočník pátým gólem v ligové sezoně navázal na trefu z minulého kola proti Zlínu (1:1) a v čele týmové tabulky střelců dostihl aktuálně zraněného Almásiho.

V 64. minutě si navíc oba hráči spolupráci zopakovali. Tentokrát ze stejného místa z pravé strany našel Klíma Cadua a Brazilec si mezi statickými obránci bez problémů připsal premiérový zásah v ligové sezoně.

Do té doby aktivnější "Skláři" už síly na zdramatizování duelu nenašli. Naopak v 79. minutě zvýšil prudkou ránou z dvaceti metrů Kaloč a vzápětí opět po akci z pravé strany Boula, jenž zužitkoval Plavšičův střílený centr. Skóre uzavřel v nastavení stoper Lischka. Baník vyhrál v lize venku takřka po roce, naposledy uspěl 26. února ve vršovickém Ďolíčku. Tepličtí utrpěli třetí domácí porážku v ročníku nejvyšší soutěže.

Domácí:

Hosté: 51. Ji. Klíma, 64. Cadu, 79. Kaloč, 83. Boula, 90+4. Lischka

Domácí: Grigar (C) – Hyčka, Mičević, Knapík (77. Chaloupek), Hybš (70. Radosta) – T. Kučera, L. Mareček (84. Čičovský) – Urbanec, Trubač, Kodad (84. D. Procházka) – T. Vachoušek (70. Sy).

Hosté: Laštůvka (C) – J. Juroška, Pojezný, Lischka, Šehić – Kaloč – Mišković (69. Boula), Cadu (86. Jaroň), Buchta (39. Kuzmanović), Plavšić (86. Šín) – Ji. Klíma (69. Mu. Tijani).

Domácí: Čičovský, Dramé, Chaloupek, Mucha, Procházka, Radosta, Sy

Hosté: Boula, Fleišman, Frydrych, Hrubý, Jaroň, Kuzmanović, Sanneh, Šín, Smékal, Tijani

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905