SESTŘIH: Budějovice - Slavia 0:4. Lídr přejel posledního i díky penaltám

Lídr tabulky Chance Ligy Slavia zdolala tým z chvostu Budějovice 4:0. Skóre na Střeleckém ostrově otevřel z penalty Tomáš Chorý, na kterého navázal Christos Zafeiris. Ve druhé půli kopali sešívaní další pokutový kop, tentokrát proměnil Mojmír Chytil. V závěru utkání vstřelil svůj první ligový gól osmnáctiletý Dominik Pech.
Slavia jako jediná v 15 zápasech ligového ročníku neprohrála a v nejvyšší soutěži nenašla přemožitele už 22 utkání. Tabulku vede dál o osm bodů před Plzní, na třetí Ostravu a obhájce titulu Spartu má dokonce náskok 14 bodů. Navíc se ideálně naladila na čtvrteční domácí utkání Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul, který vede věhlasný trenér José Mourinho.
České Budějovice v lize v 19 utkáních po sobě nezvítězily (bez baráže) a jako jediné v soutěži v úvodních 15 duelech nevyhrály, z toho třináctkrát prohrály. Z posledního místa nadále ztrácejí devět bodů na předposlední pražskou Duklu a Pardubice.
Dynamo hrálo po většinu zápasu se soupeřem vyrovnanou partii, ale góly dávali jen hosté. V 15. minutě po centru Dioufa skočil míč v pokutovém území na ruku českobudějovického kapitána Ondráška. Rozhodčí Vokoun bez váhání nařídil penaltu, z níž otevřel skóre šestou trefou v ligové sezoně Chorý.
Také na druhý gól se slávisté příliš nenadřeli. Odražený míč se ve 38. minutě dostal k Zafeirisovi, jehož ránu českobudějovický brankář Janáček viděl na poslední chvíli a balón skončil v síti. Řecký reprezentant zaznamenal čtvrtý zásah v ročníku nejvyšší soutěže.

Stejně nenápadně se zrodil v úvodu druhého poločasu i třetí gól pražského klubu. V rohu pokutového území se dostali do souboje Diouf a Čoudek, od něhož se míč odrazil do zámezí. Situaci následně posoudil videorozhodčí, jenž odhalil, že českobudějovický obránce zahrál rukou. Druhou penaltu v utkání proměnil Chytil a poslal Slavii do pohodlného náskoku. Český reprezentant se šestou brankou v ligové sezoně dotáhl na nejlepšího týmového střelce Chorého.
Hosté pak do konce zápasu hru kontrolovali a například střídající Jurásek se dostal do dvou nadějných příležitostí, jenže neskóroval. Až v závěru zápasu se prosadil střídající Pech, který premiérovým gólem v lize v 88. minutě prostřelil Janáčka.
České Budějovice doma v lize desetkrát za sebou nevyhrály a v posledních sedmi duelech tam neskórovaly. Navíc se dnešním výsledkem staly nejhorším týmem v české ligové historii po polovině sezony. V nejvyšší soutěži je odehráno 15 kol, jelikož jedno bylo kvůli povodním odloženo. Po úvodních 15 kolech dosud měla nejslabší bilanci pražská Dukla v sezoně 1993/1994, kdy vybojovala tři body. České Budějovice doposud získaly jen dva body za dvě remízy.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 61:11 | 78 |
2 | ![]() | 30 | 59:28 | 65 |
3 | ![]() | 30 | 52:26 | 64 |
4 | ![]() | 30 | 56:33 | 62 |
5 | ![]() | 30 | 47:25 | 51 |
6 | ![]() | 30 | 46:41 | 43 |
7 | ![]() | 30 | 45:31 | 42 |
8 | ![]() | 30 | 40:52 | 41 |
9 | ![]() | 30 | 33:31 | 40 |
10 | ![]() | 30 | 32:42 | 34 |
11 | ![]() | 30 | 40:40 | 34 |
12 | ![]() | 30 | 32:42 | 34 |
13 | ![]() | 30 | 25:51 | 30 |
14 | ![]() | 30 | 23:47 | 24 |
15 | ![]() | 30 | 22:49 | 19 |
16 | ![]() | 30 | 14:78 | 5 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu