Míílan, Míílan, Míílan! | iSport.cz
3. prosince 2008 • 15:51

Míílan, Míílan, Míílan!

Autor: Marek Bílek
Baroš při derby Galatasaray - Fenerbahce
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat
SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do studeného berlínského večera se ozývá: „Míílan, Míílan, Míílan.“ A to se opakuje pokaždé, když se momentální hlavní hvězda istanbulského Galatasaraye Milan Baroš dostane k míči.Jakmile se balon přilepí k noze Milana Baroše, spoluhráči z tureckého klubu si prosebně říkají o přihrávku. I tak vypadá trénink Galatasaraye před dnešním duelem Poháru UEFA na Hertě Berlín (20.45 hodin).

Skibbe: Baroš? Je pro nás velmi důležitý >>>

Úterní podvečer s neúprosnou naléhavostí připomíná, že se rok přehoupl do prosince. Do úplného zimního počasí sice chybí sníh, ale teplota kolem nuly parametry předvánočního chladu naprosto splňuje.

Většina hráčů Galatasaraye nastupuje k předzápasovému tréninku na olympijský stadion v Berlíně zabalená a pár si jich narazí do tepláků na hlavu i čepici. To se však netýká Baroše, ten patří do skupinky otužilců, kteří zvolili k přípravě soupravu s krátkými nohavicemi.

Hráči tureckého klubu se trousí na trávník lemovaný modrou tartanovou dráhou, a jak si povídají, dere se jim z úst pára. Baroš přichází na hřiště s Harrym Kewellem, někdejším parťákem z Liverpoolu.

Český reprezentant se před začátkem tréninku rozhlíží po majestátním stadionu. Jako by si ověřoval, zda mu zrovna tohle prostředí bude sedět. V současné formě musí Baroš znamenat pro Hertu nebezpečí číslo jedna.

V neděli vstřelil český útočník v turecké lize hattrick a jeho góly by měly definitivně posunout Galatasaray do další fáze Poháru UEFA.

Tureckému klubu stačí dnes bod k tomu, aby si zajistil postup ze skupiny B. „Ale my musíme vyhrát, nic jiného nebereme,“ vzkazuje zase brankář Herty Jaroslav Drobný, Barošův spoluhráč z reprezentace.

Jejich vzájemný souboj může duel hodně ovlivnit. Drobný předvádí v bundeslize skvělé výkony a díky tomu se dostala Hertha Berlín na třetí místo. A teď urostlého brankáře prověří jeden z nejlepších střelců turecké ligy.

Míílan, Míílan, Míílan,“ hřmí z úst istanbulských hráčů prázdným berlínském stadionem při včerejším tréninku, když se dostane Baroš k míči. Na českém útočníkovi je vidět lehkost, s níž se snaží řešit všechny situace. Dnes bude chtít určitě to samé předvést i v samotném zápase.

Související články
Články odjinud


Články odjinud