Šimůnkovi svitla naděje, Costa chce odejít | iSport.cz
7. ledna 2009 • 18:05

Šimůnkovi svitla naděje, Costa chce odejít

Autor: ČTK
Jan Šimůnek
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1 Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nečekaného povzbuzení se hned na úvod zimní přípravy dočkal fotbalový obránce Jan Šimůnek z Wolfsburgu. Mladý český stoper se celý podzim nemohl prosadit do sestavy, teď ale jeho největší konkurent Ricardo Costa ohlásil odchod z klubu.Portugalec jedná o návratu do vlasti se Sportingem Braga a přestoupit by mohl už v lednu. Na podzim Šimůnek jen toužil po šanci v prvním týmu, a když se konečně na bundesligový trávník dostal, měla jeho účast podobu jediné minuty.

A tak začal přemýšlet o odchodu. Do Německa přitom odešel v létě 2007 jako hvězda a celou první sezonu patřil k oporám týmu, jenže pak klub koupil na jeho post za rekordních deset milionů eur (asi 270 milionů korun) Itala Barzagliho.

Teď už ale český hráč působí docela jinak. "Začal nový rok a nanovo se bojuje i o místa v základu. Letos chci hrát stabilně bundesligu a vím, že na ni mám," citoval Šimůnka deník Wolfsburger Algemeine Zeitung.

"Loni jsem dělal spoustu chyb. A i na tréninku to nebylo zdaleka to, co bych si představoval," uznal jedenadvacetiletý obránce. Elán mu do žil vlily především zprávy z Portugalska.

Druhý ze stoperů Ricardo Costa si totiž prodloužil dovolenou ve vlasti a místo začátku zimní přípravy začal jednat o přestupu do Sportingu Braga.

Nakonec sice svolil k návratu a již během čtvrtka se má ukázat na soustředění Wolfsburgu ve španělském Jerezu, svou budoucnost prý ale vidí už jasně. Odejít chce nejpozději v létě, raději ale už během ledna.

 
Články odjinud


Články odjinud