Rozruch po Zemanově pádu. Holoubek chce video, Slovácko psalo o létání

Martin Zeman se v utkání Plzně se Slováckem chytá za hlavu po jedné z neproměněných šancí
Plzeňský kapitán Roman Hubník musel kvůli zranění odstoupit v zápase se Slováckem
Plzeňský obránce Erik Janža v zápase se Slováckem nahradil vykartovaného Davida Limberského
Martin Zeman v zápase se Slováckem, ve kterém přifilmoval penaltu
Marek Bakoš (vepředu) chvíli poté, co v zápase Plzně se Slováckem proměnil penaltu a vstřelil 100. gól v profesionální soutěži
Plzeňský útočník Marek Bakoš v doprovodu své dcery Laury děkuje fanouškům po výhře nad Slováckem
Zemanův a následovala penalta
19
Fotogalerie
jon, iSport.cz
Ročník 2016/17
Začít diskusi (0)

Další "letec" ve ePojisteni.cz lize vyvolal bouřlivé diskuze. Plzeňský záložník Martin Zeman svým nasimulovaným pádem zařídil penaltu, kterou Marek Bakoš stvrdil v neděli výhru lídra soutěže nad Slováckem 2:0. Co na to fotbalové prostředí? Bývalý trenér sparťanského áčka David Holoubek volá po zavedení videa, poškozené Slovácko zase na Twitteru naráželo na krásné počasí stvořené pro létání.

Co se stalo? Martin Zeman v 66. minutě naběhl do skluzujícího Veliče Šumulikoského a sudí Pavel Orel odpískal faul. Opakované záběry ale ukazují, že kapitán Slovácka si nepočínal nedovoleně, Zeman totiž začal padat ještě dřív, než ke kontaktu došlo. Plzeňská penalta se tedy kopat neměla.

Podobné hraniční situace by mohlo vyřešit zavedení videa. Po krátkém shlédnutí záznamu by sudím bylo jasné, že útočník faul přihrál a o nedovolený zákrok nešlo.

"Už aby to bylo....," napsal na Twitter David Holoubek, který vedl sparťanské áčko před nástupem Petra Rady. Přiložil obrázek se starým videopřehrávačem, aby bylo jasné, na co naráží.

Slovácko se cítilo verdiktem poškozené. Penaltová trefa Marka Bakoše na 2:0 definitivně zhasla naděje na to, aby si celek na Moravu odvážel ze Štruncových sadů nějaký bodový zisk.

"Krásná čistá obloha. Počasí jako stvořené pro létání," umístil klub na svůj oficiální twitterový účet. Po skončení zápasu byl hodně nazlobený i Šumulikoski, když si v záznamu prohlédl svůj střet se Zemanem.

Video placeholder
Plzeň - Slovácko: Zeman upadl přes skluzujícího Šumulikoského, Bakoš proměnil penaltu – 2:0 • iSport TV

„Bohužel, teď jsem viděl v televizi záběr, nebyla to penalta. Zeman si naskočil pěkně, klidně mohl letět až do Vídně,“ rýpl si kapitán Slovácka.

V uplynulých třech kolech ePojisteni.cz ligy nešlo o první špatně posouzenou penaltu. Ruslan Mingazov svým pádem pomohl k penaltě Slavii v derby se Spartou, po které "sešívaní" v závěru zápasu srovnali na 1:1. Josef Šural o týden později doma s Brnem zase ochotně spadl před pokutovým kopem Davida Lafaty, kterým sparťanská kapitán zvýšil na 3:1.

"Všichni simulanti z Plzně, Sparty a Slavie, ničíte fotbal, kazíte malé fotbalisty a jste nekonečně trapní. Spojte se a začněte NEPADAT," ostře formuloval na Twitteru hokejový komentátor České televize Robert Záruba.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:0. Mistr jistil výhru spornou penaltou • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Sparta: Mingazov naskočil na Karavajeva, sudí Franěk mylně nařídil penaltu. Škoda srovnal na 1:1 • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Brno: Šural upadl přes Taščiho nohu, Lafata suverénně proměnil penaltu. 3:1 • iSport TV
Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů