vmn
Ročník 2019/20
Začít diskusi (0)

Ještě před týdnem to vypadala, že útočník Petar Musa bude i na jaře hostovat ze Slavie v Liberci. Jenže člověk míní a vedení sešívaných mění. Šéf podzimních mistrů Jaroslav Tvrdík v noci oznámil, že Chorvat se připojí k týmu a odletí s ním na soustředění do Portugalska.

„Petar Musa končí hostováni v Liberci a odletí zítra se Slavií do Portugalska,“ oznámil hodinu před úterní půlnocí na Twitteru Jaroslav Tvrdík. Stručně, jasně, výstižně. A Slovan Liberec po Romanu Potočném přichází během pár hodin i o druhého nejlepšího střelce v aktuální sezoně.

Sešívaní reagují na zužující se konkurenci v útoku. Po odchodu Milana Škody do Turecka zůstali v kádru jen Stanislav Tecl a Júsuf Hilál, oba dali na podzim dohromady jeden gól, to Musa jich během sedmnácti startů na libereckém hostování nastřílel 7.

V kádru, který letí na soustředění do Algarve, je překvapení víc. Součástí týmu je podle slávistického Twitteru i David Hovorka, který se už třetí měsíc zotavuje po operaci kolena, jeho absence ale byla původně odhadována minimálně na půl roku. Letí také šest mladíků, mezi nimi záložník Lukáš Červ a útočník Adam Toula. 

Změny okolo Musy

Přitom ještě před týdnem to vypadalo, že Chorvat dokončí své hostování pod Ještědem. „Zvažovali jsme, jestli ho vzít sem už teď, nebo aby měl herní praxi, byl v prostředí, kde se mu daří a kde bude pravidelně hrát. Bylo to hodně velká téma,“ prohlásil pár dní zpátky Jindřich Trpišovský.

Video placeholder
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Tehdy se chtěl pro jaro v útoku spoléhat výhradně na dvojici Tecl, Hilál a pro Musu si šetřil místo na příští sezonu (do které se vrátí i Mick van Buren). Jenže ve Edenu evidentně změnili názor. Zřejmě se připravují i na odchod nejlepšího střelce Tomáše Součka, kterého jen hodiny dělí od angažmá v Anglii. Vždyť v trojici Souček, Škoda, Hušbauer opouští 18 podzimních ligových gólů.

21letý Petar Musa v mládeži nastupoval za NK Zagreb, v jehož dresu také tři dny před osmnáctými narozeninami absolvoval ligový debut. V létě roku 2017 pak rodák ze Záhřebu zamířil do Slavie, ale příležitost v áčku dostane až teď. Zatím svůj život v Česku strávil na hostováních na Žižkově a ve Slovanu.

Video placeholder
Liberec - Zlín: Petar Musa umístil míč přesně k tyči a bylo to 2:0 • iSport TV

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů