Nečekaná ztráta Hradce. „Votroci“ ve druhé lize prohráli s Prostějovem | iSport.cz
27. října 2019 • 18:12

Nečekaná ztráta Hradce. „Votroci“ ve druhé lize prohráli s Prostějovem

Fotbalisté Hradce prohráli s Prostějovem (archivní foto)
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!

Fotbalisté Hradce Králové ve třináctém kole druhé ligy doma nečekaně prohráli 1:2 s Prostějovem a na postupové příčky nabrali tříbodovou ztrátu. Ve druhém dnešním utkání si Varnsdorf poradil 3:0 s posledním Sokolovem a vzdálil se pásmu sestupu na rozdíl čtyř bodů.

Hradci zápas vůbec nevyšel a od 12. minuty prohrával po vlastní brance Jana Kvídy. Po přestávce přidal druhý gól hostů Jakub Rolinc. Domácí poté snížili zásluhou penalty Kristiána Zbrožka a šanci na body jim dalo vyloučení Davida Píchala v 78. minutě, ale Prostějov se v oslabení ubránil.

Hradec si připsal teprve druhou domácí porážku v sezoně a první po sérii pěti výher, během které čtyřikrát udržel čisté konto. Východočeši ztrácí tři body na třetí Jihlavu a druhou Duklu, od Pardubic na první příčce zajišťující přímý postup do nejvyšší soutěže je dělí bodů pět. Prostějov je desátý.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Hradec Králové - Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 70. Zbrožek z pen. - 13. vlastní Kvída, 55. Rolinc. Rozhodčí: Cihlář - Caletka, Lakomý. ŽK: Černý, Čech - Polák, Píchal, Bréda, Kotouč. ČK: 78. Píchal. Diváci: 720.

Varnsdorf - Sokolov 3:0 (0:0)

Branky: 52. Ondráček, 56. Kocourek, 71. Micovčák. Rozhodčí: Orel - Blažej, Matoušek. ŽK: Heppner, Bláha - Štípek. Diváci: 484

1. Pardubice 16 11 2 3 29:11 35
2. Jihlava 16 9 5 2 32:20 32
3. Brno 16 9 4 3 35:17 31
4. Dukla 16 10 1 5 34:21 31
5. Hr. Králové 16 9 3 4 31:16 30
6. Žižkov 16 8 2 6 26:21 26
7. Ústí 16 7 4 5 25:19 25
8. Líšeň 16 6 5 5 31:27 23