FORTUNA národní liga | Jihlava porazila vedoucí Pardubice a je třetí. V sobotu může do čela Dukla | iSport.cz
25. října 2019 • 20:33

Jihlava porazila vedoucí Pardubice a je třetí. V sobotu může do čela Dukla

0
Jihlavští fotbalisté se radují z jedné z branek při vítězství nad Pardubicemi 3:2
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali

Fotbalisté Jihlavy porazili v předehrávce 13. kola druhé ligy vedoucí Pardubice 3:2. Vysočina připravila Východočechům teprve druhou porážku v soutěži a na třetím místě tabulky na ně ztrácí už jen dva body. Do čela se může o víkendu dostat druhá Dukla, pokud zvítězí v Chrudimi.

Jihlava rozhodla třemi góly už v úvodním dějství. Nejprve se dvakrát trefil Jawo a na 3:0 zvýšil Lacko. Tři minuty po pauze snížil Černý, v 73. minutě zkorigoval na rozdíl jediné branky Jeřábek, ale Vysočina už tři body udržela. Pardubice prohrály podruhé z posledních tří kol.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Pardubice 3:2 (3:0)

Branky: 3. a 30. Jawo, 38. Lacko - 48. Černý, 73. Jeřábek. Rozhodčí: Zelinka - Mojžíš, Mikeska. ŽK: Mikuš, Lacko - Černý. Diváci: 1531.

Jihlava: Vejmola - Mikuš, Tlustý, Tijani, Novotný - Lacko, Vaculík - Smejkal, Fortelný (89. Vedral), Zoubele (79. Rezek) - Jawo (83. Koubek). Trenér: Kučera.

Pardubice: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kohút (76. I Sang-hjok), Zifčák, Hlavatý (82. Mužík), Sokol (46. Miker) - Černý. Trenér: Novotný.

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49