Vítězná série Dukly končí, Příbram zvládla obrat a je první. Vlašim řádila

Autor: ČTK, adl
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Příbrami zvítězili po obratu na hřišti pražské Dukly 2:1 a vrátili se do čela druhé ligy o dva body před Karvinou. Vlašim potvrdila formu a v utkání 21. kola vyhrála v Prostějově 4:0. Opava remizovala s Jihlavou 1:1 stejně jako Třinec s olomouckým B-týmem.

Dukla udeřila už v páté minutě díky Matějkovi, Příbram ale otočila skóre během šesti minut v závěru poločasu. Nejprve si dal vlastní gól střídající Uhlíř, vítěznou branku zaznamenal Zeronik.

Středočeši vyhráli třetí z posledních čtyř kol, naopak dejvický celek nenavázal na předchozí čtyři výhry. Svěřenci Petra Rady ztrácejí ze sedmé pozice na druhou barážovou příčku, kterou drží třetí Líšeň, pět bodů.

Stejně bodů na Líšeň chybí i šesté Vlašimi. Středočeši v Prostějově vyhráli čtvrtý zápas za sebou. V prvním poločase se trefil Horský a po změně stran Svoboda a Suchan, vlastní gól si pak v závěru dal Bialek. Prostějov nevyhrál u šest zápasů a jen dva body ho v neúplné tabulce dělí od první sestupové příčky.

Stejně je na tom i Opava. Slezany poslal proti Jihlavě do vedení v úvodním dějství Rataj. Vysočina srovnala až ve čtvrté minutě závěrečného nastavení díky Svobodově proměněné penaltě. Opava nevyhrála už 11 kol a v sedmi z posledních osmi zápasů uhrála nerozhodný výsledek. Jihlava bodovala v šestém utkání za sebou.

Sigma se v Třinci ujala vedení krátce po přestávce zásluhou Kramáře, o pět minut později ale odpověděl Hrdlička. Třinec vyhrál jediné z posledních osmi utkání a zůstal na prvním nesestupovém místě o dva body před slávistickou rezervou, která má na posledním místě ještě zápas k dobru. Desátí Hanáci zvítězili v jediném z uplynulých deseti utkání.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 21. kolo:

Třinec - Sigma Olomouc B 1:1 (0:0)
Branky: 52. Hrdlička - 47. Kramář. Rozhodčí: Kvítek - Vyhnanovský, Mojžíš. ŽK: Samiec - Zlatohlávek, Galus. Diváci: 279.

Dukla Praha - Příbram 1:2 (1:2)
Branky: 5. Matějka - 36. vlastní Uhlíř, 42. Zeronik. Rozhodčí: Krejsa - Šimáček, Černoevič. ŽK: Havelka, Červenka (oba Dukla). Diváci: 1174.

Opava - Jihlava 1:1 (1:0)
Branky: 32. Rataj - 90.+4 Svoboda z pen. Rozhodčí: Opočenský - Vodrážka, Cichra. ŽK: Šigut, Omale - Araujo-Wilson, Lacko, Selnar. Diváci: 1081.

Prostějov - Vlašim 0:4 (0:1)
Branky: 13. Horský, 58. Svoboda, 69. Suchan, 88. vlastní Bialek. Rozhodčí: Volek - Žurovec, Pospíšil. ŽK: Bialek - Horský. Diváci: 380.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.