Dukla i Vyškov vyhrály, béčko Sparty si zastřílelo. Brno po změnách zabralo

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
2
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté vedoucí Dukly i Vyškova ve 23. kole druhé ligy zvítězili a nadále je na špici tabulky dělí dva body. Pražané doma zdolali Opavu 2:0, Vyškov navzdory oslabení uspěl na hřišti Prostějova 1:0. Táborsko rozstřílelo nováčka Žižkov 5:0 a udrželo si třetí místo, které jako poslední zaručuje účast v baráži, o dva body před olomouckým „béčkem". Sigma zdolala nováčka Kroměříž 4:2. Rezerva pražské Sparty si doma poradila s Příbramí 5:1. Zbrojovka Brno zdolala Jihlavu 1:0, další brněnský tým Líšeň zvítězila ve Vlašimi 5:4.

Výhru Dukly nad Opavou zařídil dvěma góly bosenský útočník Mešanovič. Někdejší hráč Slavie či Mladé Boleslavi se prosadil v obou poločasech. Dejvický celek zvítězil po dvou kolech, Slezané nevyhráli pět z posledních šesti kol.

Vyškov v závěru úvodního poločasu s Prostějovem, který hraje v azylu v olomouckých Holicích, oslabil vyloučením kapitán Štěpánek. I přes početní nevýhodu hosté získali plný počet bodů, o čemž krátce po přestávce rozhodl premiérovým gólem za Vyškov guinejský obránce Sylla. Svěřenci trenéra Kameníka zvítězili venku ve druhé lize po sérii tří proher. Prostějov nenavázal na dvě výhry a klesl na předposlední patnácté místo. Na Varnsdorf, jemuž patří první nesestupová pozice, ztrácí bod.

Táborsko vedlo proti Žižkovu po dvou zásazích Dordiče už v sedmé minutě 2:0. Po změně stran během 60. až 67. minuty skórovali Novák a dvakrát Svatek. Jihočeši bodovali v šesti z minulých sedmi kol a na Vyškov s Duklou mají manko čtyř, respektive šesti bodů. Viktoria našla přemožitele ve druhé lize po třech utkáních a dělí ji dva body od sestupu.

Olomoucký B-tým vedl nad Kroměříží po poločase o dvě branky, hosté ale v rozmezí 56. až 60. minuty srovnali. Muritala s Mikulenkou však přiřkli vítězství na stranu domácích. Hanáci neprohráli páté kolo po sobě, přičemž počtvrté triumfovali. Kroměříž čeká na výhru šest kol a na první příčku zajišťující záchranu ztrácí dva body.

Sparťanské „béčko“ si proti Příbrami připsalo třetí výhru z posledních čtyř kol a je sedmé. Dvakrát se za Pražany trefil Šiler. Naopak Středočeši prohráli v soutěži potřetí z minulých čtyř duelů a klesli na desáté místo.

Líšeň ve Vlašimi v první půli dvakrát ztratila vedení a po úvodním dějství prohrávala 2:3. Po změně stran se dotáhla, ale domácí si opět vzali náskok zpět. Hosté však předvedli obrat zásluhou Mioniče a Poláška, který dokonal hattrick. Brněnský celek zvítězil po šňůře tří remíz, bodoval šest kol po sobě a je šestý. Vlašim nevyhrála tři kola v řadě a je osmá.

Duel Zbrojovky s Jihlavou směřoval k bezbrankové remíze, ale v 85. minutě vystřelil domácím výhru Granečný. Brno vyhrálo po sedmi kolech a sérii čtyř proher a posunulo se na deváté místo. Vysočina nezvítězila osm kol v řadě a od sestupu ji dělí tři body.

Pátá Chrudim remizovala s Varnsdorfem 1:1, obě branky padly ve druhém dějství. Severočeši bodovali ve čtvrtém z pěti kol a udrželi se o bod nad sestupovým pásmem.

23. kolo druhé fotbalové ligy:

Dukla Praha - Opava 2:0 (1:0)
Branky: 38. a 59. Mešanovič. Rozhodčí: Machálek - Matoušek, Pospíšil. ŽK: Moulis, Mešanovič - Blecha. Diváci: 890.

Zbrojovka Brno - Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 85. Granečný. Rozhodčí: Zaoral - Pochylý, Lakomý. ŽK: Potočný, Smejkal, Řezníček - Vedral, Farka, Chytrý. Diváci: 2120.

Sparta Praha B - Příbram 5:1 (2:1)
Branky: 11. a 69. Šiler, 21. Jedlička, 60. Hodouš, 81. Penxa - 32. Hudec. Rozhodčí: Starý - Dobrovolný, Černoevič. ŽK: Šiler, Vydra, Uhrinčať - Jahic. Diváci: 421.

Prostějov - Vyškov 0:1 (0:0)
Branka: 48. Sylla. Rozhodčí: Černý - Podaný, Dohnálek. ŽK: Malec, Matoušek - Sylla ČK: 42. Štěpánek (Vyškov). Diváci: 380.

Táborsko - Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)
Branky: 4. a 7. Dordič, 64. a 67. Svatek, 60. Novák. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Pfeifer. ŽK: Kateřiňák - Divíšek, Muleme. Diváci: 903.

Chrudim - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 47. Langhamer - 56. Penc. Rozhodčí: Rouček - Leška, Zoufalý. ŽK: Záviška, Míka, Čolič - Polyák, Hodek, Kříž, Penc, Kosař. Diváci: 620.

Sigma Olomouc B - Hanácká Slavia Kroměříž 4:2 (2:0)
Branky: 35. Singhateh, 44. Fiala, 65. Muritala, 77. Mikulenka - 56. Oulehla, 60. Martinek. Rozhodčí: Trska - Dresler, Vyhnanovský. ŽK: Israel, Amasi, Hadaš, Muritala, Šíp, Janotka (trenér) - Houser, Silný, Cupák, Fulnek, Onda (trenér). Diváci: 325.

Vlašim - Líšeň 4:5 (3:2)
Branky: 25. Nogha, 33. Kareem, 39. Vachoušek z pen., 64. Beran - 27., 56. a 84. Polášek, 23. Aldin, 67. Mionič. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Bureš. ŽK: Nogha, Kulhánek, Hyský (trenér) - Vajner, Sokol, Rolinek, Aldin. Diváci: 345.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33