FORTUNA národní liga | Karviná s vysokými ambicemi | iSport.cz
22. července 2008 • 17:02

Karviná s vysokými ambicemi

Autor: ČTK
Hušek horko těžko zastavuje Kazima Kazima
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože se karvinští fotbalisté do druhé ligy vrátili po sedmiletém působení v nižších soutěžích, do sezony nastupují s ambicemi na střed tabulky."Myslím, že i jako nováček na to máme," řekl novinářům trenér Leoš Kalvoda. Padesátiletý kouč, který do Slezska přišel po nevydařeném působení ve Slovácku, má klub dovést k bezpečné záchraně.

Kádr proto zpevnil i několika jmény s prvoligovou minulostí: na hostování přišli Michal Macek z Mostu a Filip Rýdel z Olomouce a ze Zlatých Moravců přestoupil slovenský obránce Josef Juska.

"Mužstvo se dávalo dohromady narychlo, ale je na čem stavět a jakási zkušená kostra tady je. Bohužel Rýdel se nám v nejmíň vhodnou dobu zranil a ve středu jde na artroskopii kolene," uvedl Kalvoda.

Poslední posilou by měl být srbský bek Milosavljevič, který je v Karviné na testech z celku RAD Bělehrad. "Na místě stopera ještě potřebujeme doplnit a on by mohl být variantou. Jednáme s jeho manažerem," řekl sportovní ředitel Petr Mašlej.

Návrat do druhé ligy má nastartovat novou etapu v historii karvinského fotbalu. Klub proto ve spolupráci s městem investuje nemalé částky do zázemí na městském stadionu, který postupně čeká úplná rekonstrukce.

Už nyní v Karviné dobudovali hřiště s umělým trávníkem a celkovou sanací přesahující sumu padesáti milionů korun prošla hlavní krytá tribuna s přístavbou.

Karviná má na sezonu připravený rozpočet ve výši dvaceti milionů korun. "Významným partnerem je město. Přispívá 4,5 miliony korun na mládež a dalšími třemi se podílí na provozu stadionu," dodal předseda představenstva Jan Wolf.

Témata:  sport, fotbal, druhá, Karviná
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud