FORTUNA národní liga | Trenér Žák v Mostu končí | iSport.cz
18. května 2009 • 17:37

Trenér Žák v Mostu končí

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Robert Źák
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalový kouč Robert Žák byl dnes vedením druholigového Mostu odvolán z funkce, kterou po něm převzali Uruguayec Jorge Aňon a dosavadní trenér dorostu Stanislav Hoffmann. S Žákem skončili i jeho asistenti František Kopač a Martin Luger.Aňon se v klubu objevil na stáži už v únoru a vedení mu nakonec dalo přednost před Žákem."Důvodem nejsou poslední výsledky. Tímto se začínáme připravovat na další sezonu.

Nejsme v přímém ohrožení sestupem, proto jsme se rozhodli udělat trenérskou změnu už v této chvíli, a dát tak trenérům více času s mužstvem pracovat a dobře ho připravit do nové sezony," uvedl dnes na webu mosteckého celku výkonný ředitel klubu Stanislav Salač.

Most po loňském sestupu z první ligy zapadl v nižší soutěži do průměru a v tabulce je jedenáctý. V obou sezonách u toho byl i Žák, který dostal za úkol kompletně přebudovat mužstvo a začít pracovat s velkým počtem zahraničních hráčů.

Vedení klubu ještě na začátku jarní části ujišťovalo, že Žákova pozice je pevná a kouč dostane prostor pro koncepční práci."Je to překvapení, uznávám," uvedl dnes v rozhovoru pro ČTK Žák.

"Prohlášení od vedení klubu zněla trošku jinak, ale smlouvu jsem měl jen do června. Vedení nás podrželo v nejtěžším období po sestupu, nemůžu na ně házet špínu. Respektuju to," řekl kouč, který před převzetím prvního týmu v Mostě chystal projekt mládežnické akademie.

Po třech letech se prý těší na odpočinek. "Příští týden čekám rodinu, dám si chvíli volno," prohlásil.Žákův nástupce se objevil v klubu už dříve. "Je to bývalý reprezentant, trénoval v USA a Indonésii. K nám přišel v únoru, prošel si všechny týmy a zároveň nám ukázal, že je velký odborník i pracant," řekl ČTK prezident klubu Petr Kabíček.

"Je to správná volba. Po dvou letech dochází k určitému otupení z obou stran, které si přestanou naslouchat," prohlásil k odvolání Žáka.

Témata:  sport, fotbal, Most, Žák, trenér
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud