FORTUNA národní liga | Prodá Čáslav účast v Gambrinus lize? | iSport.cz
31. května 2009 • 20:30

Prodá Čáslav účast v Gambrinus lize?

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Čáslav - Ústí 0:0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen krátké trvání může mít euforie fotbalistů Zenitu Čáslav. Po 29. kole druhé ligy a výhře 3:2 v Mostě si sice vybojovali postup do nejvyšší soutěže, vedení ho ale zřejmě kvůli omezenému zázemí klubu nevyužije.Člen dozorčí rady Zenitu Josef Rajm dnes dokonce ČTK řekl, že klub už je v kontaktu s Hradcem Králové a Slováckem, které chtějí první ligu odkoupit.

"Ruka v rukávě s nikým není, ale nějaký zájemce určitě bude. Jihlavu potvrdit nemohu, s Hradcem ovšem nějaké kontakty proběhly a se Slováckem také, i když nebyly příliš formální. V úterý si sedne výbor a představenstvo i s představiteli města, abychom si řekli co dál," řekl ČTK Rajm.

Aby skromný klub z Kutnohorska mohl nejvyšší soutěž hrát, musel by vyřešit především potíže s nevyhovujícím stadionem i omezenými finančními prostředky.

Nenaplnění rozpočtu pro první ligu připouštějí čáslavští funkcionáři jen mimo záznam, i když peníze prý seženou jen stěží, zato o stadionu hovořil alespoň Rajm celkem otevřeně."Kdo zná poměry v Čáslavi, tomu je jasné, že na našem stadionu je minimum místa pro úpravy. A stavět na atletickém, to bychom asi ani nestihli," řekl Rajm.

Klub teď víc bojuje o to, aby vůbec mohl hrát druhou nejvyšší soutěž. Svaz mu totiž stále jako jedinému neudělil profesionální licenci."Je to spíše administrativní záležitost, pořád jsme holt celkem nováčkem. Rozhodnutí o neudělení licence nám ještě ani oficiálně nepřišlo, vše proběhlo jen tiskem a v televizi. Spojili jsme se se svazem a vypadá to, že bude vše v pořádku," prohlásil Rajm.

Starostmi o budoucnost se ale hráči po zápase v Mostě vůbec netrápili. Podle kuloárních informací mají od klubu slíbený podíl na případném odstupném za prvoligová práva.

Ať už ale čáslavští hráči slavili cokoli, vrhli se do toho s vervou. "Máme v týmu hodně hráčů, kteří se nevešli do prvoligových kádrů. I proto je to velká úleva, pocit štěstí i zadostiučinění," řekl končící trenér Miroslav Koubek.

Pět minut po zápase se už kabina hostů otřásala neartikulovaným rykem, kterému trvalo hodně dlouho, než přešel do sborových pokřiků. A když už se kabina vyprázdnila, zbyla na zemi jen hluboká louže vylitého šampaňského.

"Tím, co bude dál, se vůbec nezabýváme. Spousta z nás ještě ani neví, kde bude příští rok hrát, takže si jen užíváme ten pocit," řekl ČTK záložník Michal Dian, který z penalty zpečetil výhru svého týmu.

Podle prvních informací se měli hráči přesunout do Čáslavi na radnici a oslavit postup i s vedením města. Čáslavský autobus ale příznačně směrem domů kvůli technickým potížím dlouho vůbec nemohl vyjet, a tak fotbalisté vyrazili až se zpožděním.

Témata:  sport, fotbal, čáslav
Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud