Vlastimil Petržela na Žižkově skončil! | iSport.cz
12. května 2010 • 14:29

Vlastimil Petržela na Žižkově skončil!

Autor: ČTK
Vlastimil Petržela na Žižkově skončil.
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Vedení fotbalové Viktorie Žižkov odvolalo čtyři kola před koncem druhé ligy trenéra Vlastimila Petrželu. Ve zbytku sezony jej nahradí dosavadní kouč rezervního týmu Roman Veselý. Spolu s Petrželou skončil u pátého mužstva tabulky i asistent František Šturma.."Vzhledem k tomu, že se nepodařilo splnit sportovní cíle, které jsme si před sezonou stanovili, jsme po vzájemné dohodě spolupráci ukončili," uvedl sportovní ředitel Jiří Rýva na klubovém webu.

Cílem Viktorie byl návrat do první ligy, kterou opustila před rokem. Žižkov je na pátém místě tabulky se ziskem 41 bodů. Na druhé postupové místo, které drží Ústí nad Labem, ztrácí nedostižných 14 bodů.

Petržela se vrátil k trénování po léčbě závislosti na hazardních hrách a antidepresivech v létě loňského roku. Na Žižkově podepsal tříletou smlouvu, ale nakonec nevydržel ani celou sezonu.

Bývalý kouč Petrohradu, Liberce, Sparty či Bohemians se ohradil proti způsobu, jak bylo jeho působení ve funkci ukončeno. "Odvolání respektuji, nesouhlasím s formou, jakou mi bylo sděleno," uvedl v prohlášení, které poskytl ČTK.

"Ponechávám do konce týdne vedení Viktorie Žižkov možnost narovnání této situace a dávám tímto prostor k celkovému vyrovnání pohledávek s mou osobou, i těch, které s regulérním odvoláním souvisí," prohlásil Petržela s tím, že do té doby bude zachovávat mlčenlivost.

"Pokud nebudou opět dodrženy dohody a pravidla slušnosti ze strany klubu, k celé situaci se vyjádřím," dodal.

Obchodní ředitel Viktorie Jiří Vrba ČTK řekl, že kouč se dozvěděl o odvolání standardním způsobem před dnešním tréninkem týmu. Závazky vyplývající ze smlouvy prý klub vyrovná poté, co kouč předá klubu zpět služební vůz.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud