Vlastimil Petržela na Žižkově skončil! | iSport.cz
12. května 2010 • 14:29

Vlastimil Petržela na Žižkově skončil!

Vlastimil Petržela na Žižkově skončil.
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem
První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl? První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Vedení fotbalové Viktorie Žižkov odvolalo čtyři kola před koncem druhé ligy trenéra Vlastimila Petrželu. Ve zbytku sezony jej nahradí dosavadní kouč rezervního týmu Roman Veselý. Spolu s Petrželou skončil u pátého mužstva tabulky i asistent František Šturma.."Vzhledem k tomu, že se nepodařilo splnit sportovní cíle, které jsme si před sezonou stanovili, jsme po vzájemné dohodě spolupráci ukončili," uvedl sportovní ředitel Jiří Rýva na klubovém webu.

Cílem Viktorie byl návrat do první ligy, kterou opustila před rokem. Žižkov je na pátém místě tabulky se ziskem 41 bodů. Na druhé postupové místo, které drží Ústí nad Labem, ztrácí nedostižných 14 bodů.

Petržela se vrátil k trénování po léčbě závislosti na hazardních hrách a antidepresivech v létě loňského roku. Na Žižkově podepsal tříletou smlouvu, ale nakonec nevydržel ani celou sezonu.

Bývalý kouč Petrohradu, Liberce, Sparty či Bohemians se ohradil proti způsobu, jak bylo jeho působení ve funkci ukončeno. "Odvolání respektuji, nesouhlasím s formou, jakou mi bylo sděleno," uvedl v prohlášení, které poskytl ČTK.

"Ponechávám do konce týdne vedení Viktorie Žižkov možnost narovnání této situace a dávám tímto prostor k celkovému vyrovnání pohledávek s mou osobou, i těch, které s regulérním odvoláním souvisí," prohlásil Petržela s tím, že do té doby bude zachovávat mlčenlivost.

"Pokud nebudou opět dodrženy dohody a pravidla slušnosti ze strany klubu, k celé situaci se vyjádřím," dodal.

Obchodní ředitel Viktorie Jiří Vrba ČTK řekl, že kouč se dozvěděl o odvolání standardním způsobem před dnešním tréninkem týmu. Závazky vyplývající ze smlouvy prý klub vyrovná poté, co kouč předá klubu zpět služební vůz.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud