Jakub Dvořák
30. března 2016 • 21:30

Sparťané šli z reprezentace rovnou na Liberec. Chtěl jsem hrát, řekl Brabec

TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z letiště rovnou na hřiště. Ještě včera bojovali Martin Frýdek, Josef Šural, Jakub Brabec a Bořek Dočkal za národní tým ve Stockholmu proti domácím Švédům. Domů se vrátili pozdě v noci, ale už ve středu se hlásili na Letné a tři z nich dokonce museli nastoupit v základní sestavě do pohárového utkání proti Liberci. „Do postele se dostali až v pět hodin ráno. Bylo to pro ně hrozně těžký,“ přiznal trenér Zdeněk Ščasný.Žádné úlevy. Jen zpátky do práce. Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný udělal přesně, jak slíbil. Do odvetného utkání v MOL Cupu postavil co nejsilnější jedenáctku, kterou měl k dispozici.

Na to, že reprezentanti Frýdek, Šural a Brabec odehráli v úterý za národní tým závěrečnou půlhodinu proti Švédsku, nebral vůbec zřetel. „Chtěl jsem, aby se všichni hráči dostali do hry, kromě těch, kteří absolutně hrát nemohli, protože hráli proti Švédsku třeba celý zápas,“ vysvětlil trenér Ščasný. „Do postele se dostali až v pět hodin ráno. Bylo to pro ně hrozně těžký,“ dodal.

„Trenéři se mě ptali, jestli chci hrát. Já jsem řekl, že určitě. Za těch deset dní, co jsme byli na srazu, nebylo moje vytížení takové, takže jsem rád, že jsem se hnedka po návratu mohl zapojit a připravit se i na ligu,“ řekl obránce Brabec, který odehrál proti Liberci celé utkání.

Volno dostal jen Ladislav Krejčí, který piloval lajnu Vrbova výběru po celé utkání a Lukáš Mareček. Na lavičku se dostal i Bořek Dočkal, který ve Stockholmu stihl odehrát čtyři minuty.

I ten však musel brzy do práce. Už v sedmé minutě se totiž při souboji s Janem Sýkorou zranil Ondřej Zahustel a i když s ošetřenou rukou zkoušel hrát dál, nešlo to a donutil trenéra Ščasného ve 28. minutě k prvnímu střídání.

Trenér hostů překvapivě s plnou sestavou Sparty počítal. „Počítali jsme tím a dokonce jsme i trefili sestavu až na Bořka Dočkala,“ řekl Jindřich Trpišovský.

Jako první z reprezentantů opustil trávník Josef Šural, kterého v 55. minutě nahradil David Lafata, jenž se dával během pauzy zdravotně do pořádku po zranění a nebyl tak nominován. Zbylí Frýdek, Brabec a Dočkal zůstali na hřišti až do závěrečného hvizdu sudího Jecha. Sparta díky brankám Jiráčka z prvního a Fataie ve druhém poločase porazila Liberec 2:0 a zajistila si postup do semifinále.

Sparťanská čísla

Sparťanská čísla:
Martin Frýdek odehrál 30 minut za reprezentaci a za Spartu 90 minut
Jakub Brabec odehrál 30 minut za reprezentaci a za Spartu 90 minut
Josef Šural odehrál 30 minut za reprezentaci a za Spartu 55 minut 
Bořek Dočkal odehrál 4 minuty za reprezentaci a za Spartu 62 minut

Nenastoupili:
Ladislav Krejčí odehrál za reprezentaci celý zápas
Lukáš Mareček odehrál za reprezentaci 72 ale nenastoupil

Utkání mezi Spartou a Libercem plné plné ostrých soubojů
Utkání mezi Spartou a Libercem plné plné ostrých soubojů

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze