Šenkeřík vs. Řepka: Simulace, nebo červená?

Tomáš Řepka Zdeňku Šenkeříkovi pořádně vyčinil
Děkovačka fanoušků - druhý zprava Jaroslav Černý
Blažek s Řepkou po zápase
Kotel slávistů
Tomáš Řepka se sklání nad Zdeňkem Šenkeříkem, aby mu pořádně od plic vynadal
Sparťan Erich Brabec (vlevo) se žene k rozhodčímu Adamovi, vpravo Stanislav Vlček, uprostřed Jaroslav Černý
Kamil Vacek (vlevo) a Peter Grajciar
20
Fotogalerie
Pohár FAČR
Vstoupit do diskuse (14)

Po derby pražských „S“ se znovu rozhořelo téma Tomáš Řepka. Sparťanský bek vedle ruky, po které dala Slavia z penalty vítězný gól, vyjel i po Zdeňku Šenkeříkovi. Slávistický útočník tvrdí, že šlo o jasný faul. Naopak sparťané si myslí, že Šenkeřík pád přifilmoval. A chtějí, aby se případem zabývala disciplinární komise svazu.

„Myslel jsem, že dostane červenou,“ tvrdí Šenkeřík o střetu s Řepkou. „Omyl. Šenkeřík simuloval, Řepka se ho ani nedotkl,“ tvrdí sparťané.

Kdo má pravdu? Těžko říct. Například někdejší útočník Slavie Luděk Zelenka má jasno. „Jednoznačná červená,“ tvrdil o zákroku Řepky v komentovaném online přenosu pro portál deniksport.cz.

„Neviděl jsem nic vážného. Akorát to, že Šenkeřík držel Řepu za dres. Ten se chtěl vytrhnout a Šenkeřík zůstal ležet. Nic víc,“ tvrdil o zákroku po utkání gólman Blažek.


Během druhého poločasu se sparťanský kapitán přetahoval se Šenkeříkem ve vápně. Řepka se po slávistickém útočníkovi ohnal, ten padl na zem. Rozhodčí po následných diskuzích ukázal Řepkovi žlutou kartu.

Podle sparťanského vedení Řepka obdržel kartu neprávem. „Podáváme podnět disciplinární komisi k prošetření zákroku Tomáše Řepky na Zdeňka Šenkeříka. Podle našeho názoru se ho Řepka nedotkl, Šenkeřík simuloval,“ řekl novinářům tiskový mluvčí Sparty Jan Kasík.



Forvard Slavie si stojí za svým. Řepka ho fauloval a měl být vyloučen.„Trošku mě trefil. Myslel jsem si, že dostane červenou. K tvrdé hře má sklony,“ přiznal po utkání novinářům Šenkeřík.

Pokud byste chtěli znát vyjádření samotného Řepky, nedočkáte se. Sparťanský bek opět mezi novináře nepřišel…

Komentovaný ONLINE přenos s Luďkem Zelenkou a fanoušky Sparty i Slavie »


„On hraje tvrdě, patří to k němu. Já jsem do něj šel také. Zopakovali jsme to, co se odehrávalo v minulých zápasech,“ potvrdil vzájemnou nevraživost po utkání Šenkeřík.

Útočník Slavie naskočil do zápasu až na konci druhého poločasu, kdy nahradil zraněného Grajciara. S Řepkou jsou známá dvojice, jejich střety opepřily i podzimní derby v Edenu (Sparta vyhrála 1:0).

Po protestech Sparty se zdá, že čtvrteční souboj pražských „S“ ještě bude mít dohru…

Vstoupit do diskuze (14)

Doporučujeme

Články z jiných titulů