24. ledna 2018 • 15:54

Tipsport liga zná finalisty. Utkají se Bohemians s Brnem

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Ve čtvrtečním finále Tipsport ligy se utkají fotbalisté Bohemians 1905 a Brna. "Klokani" v semifinále zimního přípravného turnaje porazili na pražském Vyšehradě druholigový Hradec Králové 2:1 a Zbrojovka poté přestřílela rovněž druholigový Frýdek-Místek 4:2. Finále bude zajímavé pro brněnského trenéra Romana Pivarníka, který v minulosti vedl Bohemians.

Bohemians na Vyšehradě vyhráli i čtvrtý přípravný zápas této zimy, předtím bez ztráty bodu ovládli základní skupinu. "Klokani" měli proti Hradci více ze hry hlavně v první půli a v 26. minutě je poslal do vedení Benjamin Tetteh, kterého nápaditým obloučkem poslal do šance Martin Hašek mladší, syn stejnojmenného trenéra Pražanů.

Po přestávce poprvé v zimní přípravě zasáhl do hry uzdravený stoper Bohemians Michal Šmíd a v 78. minutě hlavou po rohu zvýšil. Za Hradec záhy snížil rovněž hlavičkou René Kropáček, ale vyrovnat se "Votrokům" navzdory několika šancím nepovedlo.

Brno proti poslednímu týmu druhé ligy Frýdku-Místku od začátku dominovalo. Převahu zúročil ve 28. minutě proměněnou penaltou Tomáš Pilík, poté si dal outsider vlastní gól a ještě do přestávky zvýšil na 3:0 Miloš Kratochvíl.

Chvíli po pauze snížil Nicolas Šumský, ale čtvrt hodiny před koncem definitivně rozhodl Musefiu Ashiru. Na brněnském postupu už nemohl nic změnit inkasovaný gól v poslední minutě.

Fotbalová Tipsport liga - semifinále (Praha-Vyšehrad):
Zbrojovka Brno - Frýdek-Místek 4:2 (3:0)
Branky: 28. Pilík z pen., 38. vlastní Bialek, 45. Kratochvíl, 75. Ashiru - 54. Šumský, 90. Honiš.

Bohemians Praha 1905 - Hradec Králové 2:1 (1:0)
Branky: 27. Tetteh, 77. Šmíd - 83. Kropáček.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H