25. října 2021 • 12:01

V neděli pálil i „druhý“ Hložek: dva góly, pak rychlá červená

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Přibyl v první akci po návratu
Slavia - Teplice: Stanciu mazaným trestňákem překonal Grigara, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neděle byla v rodině Hložkových střeleckým dnem. Mladší Adam v dresu Sparty protrhl trápení v zakončení a jediným gólem rozhodl o výhře Letenských nad Mladou Boleslaví 1:0. Starší bratr Daniel se ve svém utkání, byť jen v jihomoravském krajském přeboru, zapsal ještě výrazněji. Trefil se dvakrát, pak dostal dvě rychlé žluté karty a šel brzy do sprch.Zatímco 19letý Adam Hložek už čtvrtou sezonu neodmyslitelně patří do áčka Sparty, o 4 roky starší bratr Daniel musel dát profesionálnímu fotbalu kvůli zdravotním problémům sbohem. Stále hraje alespoň krajský přebor v rodných Ivančicích.

Sparta - Mladá Boleslav: Hložek v posledních vteřinách z dorážky rozhodl! 1:0

V neděli se zapsal mezi střelce ve stejný den jako slavnější sourozenec. Adam jednou brankou sestřelil Mladou Boleslav v napínavém utkání (více ZDE>>>), Daniel vyrukoval na béčko druholigové Líšně. Před zhruba 50 diváky dal dvě branky za 30 minut. Tři minuty po druhé trefě ale viděl žlutou kartu za podražení, o další tři minuty později druhou za šlapák a byl vyloučený.

Možná v něm zahořela přílišná soutěživost, kterou mají mít oba bratři společnou. Daniel o tom před dvěma lety vyprávěl v rozhovoru pro Sport. „Odmala jsme se pořád v něčem poměřovali, dělali jsme různé souboje, slalom na rychlost a tak. Adam už tehdy těžce nesl, když prohrával. Museli jsme to opakovat tak dlouho, dokud aspoň jednou nevyhrál. Pak byl spokojenej,“ smál se tehdy.

Talent pražské Sparty Adam Hložek s bratrem Danielem
Talent pražské Sparty Adam Hložek s bratrem Danielem

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud