9. srpna 2012 • 21:55

4 zápasy = 5 gólů. Letná oslavovala Kweukeho: Léééo, Léééo, Léééo!

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nechutný závěr poháru. Bitky fanoušků a zásah policie na hřišti
SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:2. Letenští mají double! Rozhodl Birmančevič
VŠECHNA VIDEA ZDE

To je forma jako hrom! Sparťanský útočník Leo Kweuke od prvního soutěžního zápasu pálí ostrými a nejde ho zastavit. Nedokázala to ani Admira Wacker, kterou v odvetném zápase (2:2) sestřelil dvěma rychlými góly.Roztáhl ruce a kroužil před sparťanským kotlem. Radostně se s fanoušky pozdravil – a ti se mohli zbláznit. Jejich modla během tří minut otočila duel na 2:1 a prakticky zajistila Spartě postup do 4. předkola Evropské ligy.

"Jsem šťastný. A spokojený s tím, jak jsme duel zvládli," hlásal po zápase nadšený Leo Kweuke.

Jednogólové manko smazal pohotovými zásahy, rakouskému brankáři nedal sebemenší šanci. Kamerunec načal Admiru ve 36. minutě. Využil Švejdíkovy pohotové přihrávky a napálil míč do odkryté branky. Za tři minuty šel slavit znovu. To když mazácky zpoza vápna zamířil přesně k tyči. Dva jedna.

GÓLOVÉ ZÁSAHY KWEUKEHO V TÉTO SEZONĚ

Dukla – Sparta 1:1 (90+4. minuta)
Admira – Sparta 0:2 (58.)
Sparta – Příbram 2:1 (65.)
Sparta – Admira 2:2 (36. a 39.)

V tu chvíli Letná burácela: „Léééo, Léééo, Léééo!“

A během utkání podobně burácela ještě několikrát – i po hodině hry, kdy Kweuke musel kvůli ošetření za postranní čáru. Útočník Sparty pokaždé, pokud to šlo, zvedl ruce a fanouškům potleskem děkoval za podporu.

Ta ho nakopla k sebevědomému a fantastickému výkonu. Vedle důležitých branek naběhal spoustu kilometrů a obrovský kus práce odvedl také směrem dozadu.

Několikrát také vybídl spoluhráče ke skórování. Ale např. Kadeřábek jeho přiťuknutím hlavou pohrdl. Pálil vedle. Nicméně sparťané si za zakončenou akci vysloužili hlasitý potlesk.

Stejně jako po závěrečném hvizdu. Tím byl postup Sparty definitivně stvrzen.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud