ZNÁMKOVÁNÍ: Spartu táhl za zázrakem Vaclík, jen ta poslední střela... | iSport.cz
Karel Häring
22. února 2013 • 08:45

ZNÁMKOVÁNÍ: Spartu táhl za zázrakem Vaclík, jen ta poslední střela...

TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomuhle možná ani oni nevěřili. Fotbalisté Sparty byli v odvetě úvodního kola play off Evropské ligy na hřišti Chelsea blízko blizoučko prodloužení a možná ještě větší senzaci. Sen ale v nastaveném čase rázně utnul Eden Hazard. Sparťanské naděje nejvíce držel gólman Tomáš Vaclík, který ve známkování deníku Sport získal skvělou devítku.1554401:i_tall_thumb:true:true:true

Tomáš VACLÍK
Fantastický výkon. Několikrát potvrdil, že v něm má Sparta oporu. Znovu u něj platila rovnice: čím těžší zápas, tím lepší výkon. Vytáhl několik skvělých zákroků – jen ta jediná střela vteřiny před koncem...
9
1554402:i_tall_thumb:true:true:true Tomáš ZÁPOTOČNÝ
Nebýt klíčové Hazardovy trefy, platilo by: Svou pravou stranu si hlídal velmi dobře, v poslední chvíli zasáhl před nabíhajícím Torresem. Oscar z jeho strany příliš nehrozil.
7
1554409:i_tall_thumb:true:true:true Ondřej ŠVEJDÍK
Musel si dávat pozor na Torrese, který občas naběhl za obranu, ale jinak obranu dirigoval spolehlivě. Když bylo potřeba, balon odpálil, dokázal balon i vyvést.
8
1554403:i_tall_thumb:true:true:true Mario HOLEK
Spolu s Hybšem se museli víc ohánět, protože z levé strany Chelsea hrozilo větší nebezpečí. V 55. minutě „žlutě“ fauloval. S balonem působil jistě, zbytečně se ho nezbavoval.
7
1554404:i_tall_thumb:true:true:true Matěj HYBŠ
Rychlonohý Moses mu dělal větší starosti než Hazard před týdnem v Praze. Měl hodně těžký úkol, ne vždy jej dokázal, ale na svůj věk si počínal dobře.
6
1554412:i_tall_thumb:true:true:true Lukáš VÁCHA
Poctivě pokrýval svůj prostor mezi obranou a zálohou, hodně toho naběhal. Snažil se být k dispozici pro ostatní. Musí ale zlepšit rozehrávku, občas tím spoluhráčům zavařil.
7
1554411:i_tall_thumb:true:true:true Marek MATĚJOVSKÝ
Měl skvělé momenty, kdy vyvezl balon a připravil hezkou akci, ale někdy to – jak se u něj stává -zbytečně přidržel. Ovšem dokázal hru uklidňovat, nezmatkoval ani pod tlakem.
7
1561674:gallery:true:true:true Tomáš PŘIKRYL
Potřeboval by přidat na síle, s agresivnějším pojetím domácích měl potíže, ale postupně šel jeho výkon nahoru, ve 30. minutě nebezpečně zakončoval.
6
1554413:i_tall_thumb:true:true:true Václav KADLEC
Znovu potvrdil, že mu pozice podhrotového hráče vyhovuje mnohem více než kraj. Pracoval na velkém prostoru, nebál se balon. Lafatovi předložil parádní gólovou přihrávku.
8
1554410:i_tall_thumb:true:true:true Ladislav KREJČÍ
Nebyl tolik ve hře, jak by si asi sám představoval, ale svou stranu si poctivě hlídal, hodně se stahoval, což byla při výpadech Azpilicuety povinnost.
7
1532181:i_tall_thumb:true:true:true David LAFATA
Trenér Lavička volal po větší efektivitě a Lafata jej vyslyšel. Mazácky zakončil svou první větší šanci v utkání. K tomu přidal výbornou práci i bez balonu.
8
Pozn: nejnižší známka – 1, nejvyšší – 10

Hazard zarmoutil Spartu a rozhodl o postupu
Hazard zarmoutil Spartu a rozhodl o postupu

Skupina F
Články odjinud


Články odjinud