ČTK
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Neradostné vzpomínky na španělský klubový fotbal má stoper pražské Slavie Marek Suchý. Před dvěma lety inkasoval s vršovickým týmem ve dvou utkáních Ligy mistrů proti Seville sedm branek a hlavně venkovní porážka 2:4 mu dodnes zůstává v paměti.

Mladý obránce věří, že v dnešním večerním utkání Evropské ligy ve Valencii dosáhnou slávisté na lepší výsledek.

Soubojů se Sevillou se z výpravy ve Valencii přímo zúčastnilo celkem šest hráčů, mezi nimi i Suchý. "Bylo to tehdy úplně něco jiného, jiný fotbal a jiný herní styl. Odlišné to bylo hlavně v rychlosti a v kombinaci hráčů," řekl Suchý v rozhovoru s novináři.

Radost slávistů v podání tria Suchý, Vomáčka a ČelůstkaRadost slávistů v podání tria Suchý, Vomáčka a Čelůstka • Barbora Reichová (Sport)Mladý stoper věří, že se Pražané v zápasech se Sevillou poučili. "To, že nesmíme rychle dostat první gól, už ani nemá cenu zmiňovat," připomněl slávistickou bolest posledních pohárových zápasů na hřištích soupeřů. "Proti Seville jsme hráli před dvěma lety, teď máme zase trochu jiný mančaft. Je tady spousta nových kluků. Věřím, že výsledek i ten průběh zápasu s Valencií bude odlišný než se Sevillou," pokračoval slávistický kapitán.

Za důležitou psychickou vzpruhu považuje nedělní ligové vítězství na Kladně, kterým mistr zlomil sérii neúspěchů. "Potřebovali jsme teď vyhrát nějaký zápas, protože poslední výsledky nebyly takové, jak bychom si představovali. Potřebovali jsme tři body a ty se nám podařilo získat na Kladně. Nálada se určitě zlepšila," pochvaloval si Suchý.

Na postup ze základní skupiny Evropské ligy však po dvou předchozích porážkách v Janově a s Lille příliš nemyslí. "Po těch minulých výsledcích se v současné chvíli budeme snažit asi spíš neuříznout si ostudu. To ale samozřejmě nemůže být náš jediný cíl, takhle se to brát nedá. Všichni víme, jaká je situace. Čeká nás těžký soupeř, který má velkou kvalitu," podotkl Suchý.

Svoji sílu Valencia předvedla o víkendu, kdy ve španělské lize remizovala se slavnou Barcelonou. "Koukali jsme na sestřihy z toho zápasu a byly tam fáze, kdy domácí Barcelonu dokázali zatlačit a přehrát. Měli tam situace ke vstřelení branky. Strach ale nemáme. Na videu je to sestřihané, na hřišti je to něco jiného," dodal.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů