Poborský Čechovi nepřál: Srdce bije pro United | iSport.cz
13. dubna 2011 • 15:03

Poborský Čechovi nepřál: Srdce bije pro United

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už po prvním utkání Karel Poborský věřil, že Manchester United šanci nepustí a přes londýnskou Chelsea postoupí do semifinále Ligy mistrů. Stalo se. Svěřenci Alexe Fergusona zvítězili 2:1 a někdejšího českého reprezentanta a záložníka United moc potěšili. „Pořád je to můj klub,“ řekl Poborský pro deník Sport.Karel Poborský si všiml, že Chelsea byla v zápase víc na míči, snažila se o aktivní pojetí, vstřelení gólu. Jenomže Manchester United byl z protiútoků mnohem nebezpečnější. „Hosté se zlepšili až příchodem Drogby. Torres se očividně trápil, opravdu se mu po přestupu z Liverpoolu nedaří,“ uvedl Poborský.

„O postup Manchesteru jsem se neobával, ani když Drogba vyrovnal a byla to hezká akce. Možná to vypadalo, že by hosté mohli vývoj zápasu otočit, stačil jim k postupu jediný další gól. Domácí ale vlastně hned z protiútoku šli opět do vedení. Tady se ukázala právě ta jejich obrovská síla – v ofenzivě a hráčské kvalitě.“

Poborský po postupu „rudých ďáblů“ slavil, přestože krajanu Petru Čechovi zůstaly oči pro pláč. „I když bych mu úspěch přál, moje fanouškovské srdce bije pro United. Manchester je pořád můj klub,“ vysvětlil bývalý záložník Českých Budějovic, Slavie i Sparty.

Také vypíchl přínos veterána Ryana Giggse. „To je neskutečný fotbalista. I v tomto věku dokáže rozhodovat zápasy, byl u obou gólů. Při druhém šel do akce, dva až tři hráči se mu ve sprintu nabízeli, Park to pak využil náramně,“ rozplývá se Giggsův někdejší spoluhráč.

Chelsea musela po vyloučení Brazilce Ramirese dohrávat utkání o deseti lidech. Poborský ale nesouhlasí s tvrzením, že by červená karta zásadně duel ovlivnila. „Už bylo patřičně rozběhlé, nakonec jediný gól Chelsea padl v oslabení. Ale je jasné, že v plném počtu by se hostům hrálo lépe,“ dodal.

Zleva Ivan Hašek, Vratislav Lokvenc, Pavel Nedvěd a Karel Poborský slaví gól
Zleva Ivan Hašek, Vratislav Lokvenc, Pavel Nedvěd a Karel Poborský slaví gól

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud