Autor: kub
0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Bylo to takové dèja vu – i když s mírnou obměnou. Stejně jako ve čtvrtfinále nastoupil Manchester United proti soupeři v modrých dresech. Opět si veze do odvety na Old Trafford báječný výsledek. A zase v tom měla prsty dvojice Wayne Rooney – Ryan Giggs.

Vzpomínáte? Duel Chelsea – Manchester United ve čtvrtfinále Champions League rozhodla báječná akce: Ryan Giggs nahrával a Wayne Rooney neomylně zakončoval.

Rovněž odpor Schalke v semifinále zlomila souhra těchto dvou hvězd Red devils. I když tentokrát si Giggs s Rooneym role prohodili.

Jejich velká chvíle přišla v 67. minutě. Teprve tehdy se hostům podařilo v Gelsenkirchenu svou mohutnou převahu gólově zúročit. Do té doby totiž v domácí brance čaroval Manuel Neuer.

Kouzla zbavil německého reprezentačního gólmana až Giggs z dobře osmé vyložené šance svého týmu.

Jak se to celé seběhlo? Tak především s Giggsem se zapomněl vrátit domácí záložník Jurado. Navíc se před velšským veteránem nepochopitelně rozestoupil střed obrany Schalke, čehož si dobře všiml Rooney a vybídnul Giggse k souboji tváří v tvář s Neuerem.

Neuer likviduje střelu Hernandéze

V první půli měl v obdobné situaci navrch domácí gólman. Tentokrát ho však zkušený mazák potupil střelou mezi nohy.

A aby toho nebylo málo, hned o dvě minuty později zvýšil Rooney z podobné situace na 2:0.

Manchester United by o finále Ligy mistrů, které letos v květnu hostí Wembley, tak mohl připravit už jen zázrak.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Schalke 04 - Manchester United 0:2 (0:0)

Branky:
67. Gigs, 69. Rooney. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.). ŽK: Metzelder, Sarpei - Fabio. Diváci: 52.000 (vyprodáno).

Schalke: Neuer - Učida, Metzelder, Matip, Sarpei (72. Escudero) - Farfán, Papadopulos, Jurado (82. Draxler), Baumjohann (53. Kluge) - Edu, Raúl. Trenér: Rangnick.
Manchester: Van der Sar - Fabio, Ferdinand, Vidič, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Pak Či-song (73. Scholes), Hernández (73. Anderson) - Rooney (83. Nani). Trenér: Ferguson.