Čech jistil výhru, City vydřelo postup, show v Barceloně pro domácí

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Chelsea v brance s Petrem Čechem nenechali nic náhodě a v domácím prostředí si s přehledem poradili se Sportingem Lisabon. Výhrou 3:1 jen potvrdili své výsadní postavení ve skupině G. První místo si zajistila také Barcelona, která stejným výsledkem zdolala na Camp Nou francouzské PSG. Klíčovou bitvu pak zvládl Manchester City, jenž zvítězil 2:0 na půdě AS Řím a i on slaví postup.

Hosté: 60. Nasri, 86. Zabaleta

Domácí: De Sanctis – Maicon (79. Florenzi), Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas – Nainggolan, S. Keita – Ljajić (67. Iturbe), Pjanić, Gervinho – Totti (C) (70. Destro).

Hosté: Hart (C) – Zabaleta, Demichelis, Mangala, Clichy – Fernandinho, Fernando – Navas (67. Silva), Nasri (89. Kolarov), Milner – Džeko (78. Jovetić).

Domácí: Curci, Astori, Strootman, Iturbe, De Rossi, Florenzi, Destro

Hosté: Caballero, Sagna, Kolarov, Boyata, Lampard, Silva, Jovetić

Domácí: Yanga-Mbiwa

Hosté: Džeko

Milorad Mažić – Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević (Srbsko).

Stadio Olimpico, Řím

Manchesteru v Římě chyběli nejlepší střelec Agüero, Touré i kapitán Kompany a absence opor byla znát hlavně v úvodu, kdy měli víc šancí domácí. City ale postupně vyrovnalo hru a po hodině hry otevřelo skóre, když se umístěnou ranou o tyč prosadil Nasri.

Francouzský záložník pak v 86. minutě ještě připravil pojišťovací zásah pro Zabaletu. Anglický mistr na pátý pokus vyhrál pohárový zápas v Itálii.

Ve druhém utkání skupiny E Bayern Mnichov porazil CSKA Moskva hladce 3:0. V Allianz Areně se nejprve trefil v 18. minutě Müller z penalty a v závěrečné desetiminutovce přidali další branky Rode s Götzem.

Schalke potřebovalo k postupu zvítězit a doufat, že Sporting neporazí jistého vítěze skupiny G Chelsea. Týmu z Gelsenkirchenu nakonec v Mariboru stačil jediný gól, který zařídil v 62. minutě pohotovou dorážkou devatenáctiletý Meyer.

Čech zasáhl teprve do šestého soutěžního duelu Chelsea v této sezoně a v Lize mistrů chytal potřetí. Vedle českého gólmana dostali od trenéra Josého Mourinha šanci i další obvyklí náhradníci Mikel, Zouma nebo Salah.

Domácí si na stadionu Stamford Bridge vypracovali dvogólový náskok už v úvodních 16 minutách, kdy skórovali Fábregas z penalty a Schürrle. Po přestávce sice snížil Silva, ale Mikel vzápětí vrátil Chelsea dvoubrankové vedení.

Thomas Müller z Bayernu se raduje z gólu do sítě CSKA Moskva

PSG na Nou Campu poslal do vedení v 15. minutě bývalý útočník Barcelony Ibrahimovic, ale už za čtyři minuty odpověděl Messi. Nejlepší kanonýr Ligy mistrů zaznamenal svou 75. branku v soutěži. Argentinský útočník také dotáhl španělskou legendu Raúla v počtu branek ve všech evropských soutěžích. Oba jich dali 76.

Krátce před pauzou otočil skóre Neymar krásnou střelou k tyči a v 77. minutě uzavřel skóre Suárez. Barcelona tak vyhrála osmý soutěžní duel za sebou a vrátila francouzskému šampionovi úvodní porážku 2:3.

Borisov prohrál v Bilbau 0:2 a s 24 inkasovanými góly stanovil nový negativní rekord základních skupin LM. Athletic si pojistil třetí místo a postup do jarní fáze Evropské ligy.

Osmifinále "milionářské" soutěže si zahrají Atlético Madrid, Arsenal, Barcelona, Basilej, Bayern Mnichov, Chelsea, Dortmund, Juventus Turín, Leverkusen, Manchester City, Monako, Paris St. Germain, Porto, obhájce Real Madrid, Schalke a Šachtar Doněck. Losovat se bude v pondělí od 12:00 v Nyonu.