Platini přeje triumf Juventusu | iSport.cz
31. prosince 2008 • 08:35

Platini přeje triumf Juventusu

Autor: ČTK
Michel Platini
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šéf evropského fotbalu Michel Platini by si přál, aby mohl v květnu po finále Ligy mistrů předávat vítěznou trofej kapitánovi Juventusu Alessandru Del Pierovi.Bývalá francouzská hvězda turínského klubu se netají stálou náklonností ke "Staré dámě" a navíc obdivuje i současné výkony Juventusu, v jehož záloze září Pavel Nedvěd.

"Byl jsem v Turíně na zápase s Realem a viděl ten gól, co dal Del Piero Casillasovi. Podle mě to byl nejhezčí gól roku, a to nejen kvůli tomu, že jsem tady hrál," vrátil se Platini k říjnovému utkání, v němž Del Piero otevřel v páté minutě skóre nádhernou střelou z 25 metrů.

"Mým snem je, aby ve finále Ligy mistrů hrály Juve a St. Etienne," uvedl s úsměvem Platini při zmínce o svém dalším někdejším působišti. Francouzský klub, s nímž získal v roce 1981 titul, má však do Ligy mistrů daleko. V domácí soutěži je až sedmnáctý. Do pohárové Evropy se St. Etienne po dlouhé době podívalo v roce 2005 díky účasti v Intertotu.

Témata:  sport, fotbal, liga, mistrů, platini
 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud