Velkému finále požehnal i papež | iSport.cz
28. května 2009 • 15:06

Velkému finále požehnal i papež

Autor: har
Vstoupit do diskuse
0
Papež převezme betlém 17. prosince
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké finále Ligy mistrů dostalo požehnání i od samotného papeže. Benedikt XVI. včera dopoledne kynul rukou příznivcům Barcelony a Manchesteru United. Komu Svatý otec držel palce? Asi nikomu, protože jeho oblíbený Bayern v římském boji chyběl.Na Svatopetrském náměstí stojí na židli svalnatý habán. Holá hlava, obě ruce i nohy potetované od shora dolů, na očích tmavé brýle. Potkat ho v noci, tak má člověk srdce až v krku.

Jenže najednou zjihne a zakřičí na kamarády: „Pánové, tamhle je papež!“ Do smečky jeho kumpánů podobné vizáže jako když střelí. Okamžitě i oni jsou na šedivých stoličkách. „No jo, je to on!“ potvrzují. „Jedeme na fotbal a potkáme papeže,“ neskrývají úžas.

Všichni jsou z Manchesteru. Na sobě mají dresy a šály svého milovaného klubu a v kapse lístek na finálové představení.

Vše pozorují zhruba z padesátimetrové vzdálenosti. Vidí, jak papežovi dvakrát rodiče podávají batole. Ten obě s láskou líbá na čelo. Každý by ho rád osobně pozdravil. Les rukou je téměř nepřetržitě vztyčený. Jenže dostane se jen na pár šťastlivců. „Doufám, že se papež pomodlí za naši výhru,“ přejí si alespoň fandové.

Jen o pár metrů sedí dál skupinka nadšenců z Barcelony. Skanduje novomanželům, kteří si přišli ve svatebním pro papežovo požehnání, do kroku: „Barca, Barca!“

Smějí se, poskakují a mávají vlajkami a šálami katalánského velkoklubu. Ani se nechce věřit, že seděli devatenáct hodin v autobuse. „Ano, devatenáct,“ opakují. „A v Římě jsme teprve hodinu.“ Setkání s papežem je mile překvapilo. Ale velkou vědu z něj nedělali. „Já věřím v tohle,“ ukazuje jeden z nich na triko Barcelony. Na něm svítí desítka a nápis Messi. „To je fotbalový bůh,“ doplňuje majitel „svátosti“.

Dovede fenomenální Argentinec katalánskou chloubu až na vrchol Ligy mistrů? „Manchester je favorit, ale vyhrajeme my a Messi to bude režírovat,“ zdůrazňuje. „Bude to moc vyrovnaný zápas,“ připomíná.

Vzápětí nadhodí: „Nechceš lístek na finále?“ Ptám se za kolik. „Milion dvě stě tisíc eur,“ říká s vážnou tváří. Pak se rozesměje od ucha k uchu. „Ale ani za tuhle sumu bych ti ho neprodal,“ doplňuje pointu vtípku.

Jeho barvy jsou na posvátném prostranství v přesile, z čehož má očividnou radost i budoucí kněz v obležení řádových sester. „Jsem z Barcelony a tady studuji na katolické univerzitě. Mám to tamhle za rohem,“ objasňuje.

Komu bude podle něj fandit papež? „Tak to nevím. Ale ve finále by si určitě přál Bayern Mnichov, to je klub jeho srdce,“ připomíná papežovy bavorské kořeny. „Jenže tím fotbalem, co předvádí Bayern, se moc nepobaví,“ přidává. Na rozloučenou zvolá: „Forza Barca!“ Večer se mohl radovat.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud