Hrrr na ně, rudí koně! Věříte Spartě proti Žilině? | iSport.cz
6. srpna 2010 • 15:48

Hrrr na ně, rudí koně! Věříte Spartě proti Žilině?

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
4
Gratulace šťastnému střelci.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

ANKETA - K pohádkovým milionům zbývá Spartě poslední krok. Stačí porazit slovenskou Žilinu a Letenští získají vstupenku mezi evropskou smetánku do Ligy mistrů. Mezi týmy, kam Sparta nakoukla naposledy v sezóně 2005/2006. Žilina na první pohled vypadá jako hratelný soupeř. A fanoušci výběru trenéra Chovance věří...Po dlouhé době mají sparťané reálnou šanci se do Ligy mistrů probojovat. V cestě jim nestojí žádný Arsenal či Panathinaikos Athény, ale "hratelnější" Žilina.

„Tu bych bral. Mohla by to totiž být odveta za vyřazení v kvalifikaci v MS, i když v menším měřítku. Myslím, že i Slováci si Spartu přejí. A pro Pavla Hapala to bude velmi pikantní duel," myslí si o soupeři Sparty dlouholetý kanonýr klubu Horst Siegl.

Český trenér ve službách Žiliny Pavel Hapal odehrál ve Spartě půlku sezony, s letenským prostředí tedy má zkušenosti. "Nemyslím si, že budeme favorité. Sparta má větší zkušenosti s bojem o Ligu mistrů i s účastí v soutěži samotné. Šance jsou rozhodně padesát na padesát," odmítá Hapal domněnku, že slovenský fotbal je momentálně na lepší úrovni než český.Oba soupeři se dobře znají, naposledy spolu v únoru remizovali 0:0. "My sledujeme slovenskou ligu dost důkladně, informací budeme mít dostatek. Už během našeho posledního vzájemného utkání jsme si ověřili, že nic lehkého nás tam nečeká," říká sparťanský kouč Chovanec.

Výbušné česko-slovenské derby vyvolává emoce i mezi fotbalovými příznivci. Na diskusních serverech probíhají bouřlivé debaty, kdo z napínavého klání vyjde jako vítěz.

"Hlavně nepodcenit Slováky. Sparta postoupí, ale vůbec to nebude mít lehké.Obě mužstva jsou na tom podle mého stejně a mají stejné šance postoupit. Dál půjde ten, kdo bude mít větší snahu," myslí si na webu sparta.cz uživatel platan.

Oba dva zápasy by měly být vyprodané, čeká se skvělá kulisa. Pro atraktivitu utkání Sparta nemohla dostat lepšího soupeře, fanoušci se můžou těšit na fotbalové hody.

A co si myslíte vy? Postoupí Sparta, nebo Žilina? Hlasujte v anketě a diskutujte pod článkem!

Vstoupit do diskuse
4
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud