TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čtvrteční výhře Sparty nad Krasnodarem v prvním utkání vyřazovací části Evropské ligy je jasné, že tento pohárový ročník se zařadí mezi tři nejlepší za poslední dekádu. Tím pádem se výrazně přibližuje možnost přímého postupu do Champions League pro českého mistra, byť až od sezony 2018/2019.Současný koeficient za probíhající ročník překonal hranici šesti bodů (6,1) a už teď je jisté, že patří k nejpovedenějším od léta 2004. Jen dvakrát nasbíraly české kluby víc, a to při tažení Viktorie Plzeň (8,5 - 2012/2013 a 8 – 2013/2014), kdy jí asistovala nejprve Sparta a později Liberec.

Tentokrát se nejvýrazněji podílí na vylepšených číslech Letenští. Hodnota pětiletého koeficientu je nyní 31,725, což udržuje Česku 13. místo. Na dvanácté Švýcarsko ztrácí 1,25, což se bude těžko smazávat, pokud Basilej či Sion postoupí dál.

Nicméně každý bodový přírůstek vylepší výchozí pozici pro příští pohárový ročník. V něm vystartují vyslanci Synot ligy z 12. pozice s více než čtyřbodovým náskokem na Řecko. A právě tohle umístění garantuje jedno jisté místo v Champions League bez hrozby kvalifikace. Pro Česko vychází reálně od sezony 2018/2019.

Pro následující ročník už jsou kvóty jasně dané. Stejně jako loni v létě vstoupí mistr do 3. předkola LM, v tzv. mistrovské části. Druhý celek zamíří do „nemistrovské“ fáze. Další dva týmy dostanou možnost proniknout do Evropské ligy, podobně jako vítěz MOL Cupu. 

Vácha byl po Krasnodaru spokojený: Vítězství jsme si zasloužili

Zahustel: Jsme spokojení, v odvetě nás čeká těžká bitva

Klepaly se mi nohy, i když jsem šel ze hřiště, přiznal Juliš

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze