Sparťané v nudném zápase uspěli

Marek Kulič
Marek KuličZdroj: Pavel Mazáč (Sport)
Ročník 09/10

Nepříliš pohledný fotbal měl pro Spartu svůj užitek – tři body. Díky brankám aktivního Slepičky a Kuliče porazila v nedělním ligovém utkání Viktorii Žižkov 2:0.

Fotbal? Jestli se dá takhle oběma týmy předváděná hra vůbec nazvat, tak mírně řečeno – nebyla moc pohledná… Postrádala bojovnost, chuť a větší vůli pobavit přítomných 5750 fanoušků.

Souhrn pátého kola Gambrinus ligy čtěte zde >>>

Celých dvanáct minut trvalo všem dvaadvaceti fotbalistům na trávníku, než se odhodlali k zakončení. Celá čtvrthodina hry trvala všem prvoligovým hráčům, než si vytvořili pořádnou gólovku. A takto se dá pokračovat do nekonečna.

Mírné zlepšení nastalo až po přestávce u sparťanů, kterým zřejmě promluvil do duše trenér Vítězslav Lavička. Jeho starému známému Stanislavu Grigovi, kouči Viktorie, se to nepovedlo. Žižkov pokračoval v mizerné hře i ve druhé půli. A nijak je nemotivoval ani pokřik hrstky vlastních fanoušků: „My chceme Žižkov!“

Byla to bída, uznal Lavička
pozápasové ohlasy trenérů a hráčů >>>


Domácí diváky naopak mohl potěšit alespoň fakt, že Sparta získala tři body. Letenští poprvé udeřili v 17. minutě. Se štěstím zakombinovali před šestnáctkou soupeře a přenesli hru na pravou stranu. Kulič následně našel před brankou Slepičku, který v pádu nadvakrát poslal svůj tým do vedení.

Stejná dvojice se v utkání blýskla ještě dvakrát. Nejprve Slepičkovi nevyšla hlavička, a pak si role obrátili. Kuliče ovšem perfektním zákrokem vychytal gólman Hruška. Střelec první branky byl na hřišti nejaktivnější. Často jej museli hosté zastavovat nedovolenými zákroky. Po jednom z nich Voříšek zahrával přímý kop ze solidní vzdálenosti. Jenže nastřelil pouze zeď. Z následného rohu Slepičkovi střela z voleje nesedla.

Představení útočníka s číslem 10 ani v tomto momentu nekončilo. Nejenže akce sám zakončoval, ale někdy je také připravoval. Jako třeba Doškovi, který z otočky poslal míč vysoko nad.

„Viktorka“ zahrozila pouze jednou. A jen díky chybě brankáře Kozáčika. V souboji s Pilařem neudržel balon ve svých rukavicích a daroval jej Procházkovi. Ten v zakončení selhal. Netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Mizérii ještě podtrhl útočník Petr Švancara, který za zbytečné řeči vyfasoval sedm minut před koncem druhou žlutou kartu a musel ven.

Sparta nakonec ještě navýšila skóre, když pohlednou akci zakončil Kulič. Do tabulky si tak připsala další tři body, ale fanoušci nemohli být z výkonů obou celků přesvědčeni. Kdy se konečně změní nasazení českých celků? Toť otázka.

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů