15. září 2008 • 19:04

Necidův koncert

RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka? RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka?
Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit

V Edenu zářil jediný muž – Tomáš Necid. Dal čtyři góly, dva rozhodčí neuznali a navíc jeden omylem. Přesto rozhodl o vítězství slávistů v pondělní dohrávce nad Jabloncem (2:0).

Nad Prahou bylo celý den zataženo. Trochu poprchávalo, ale nepříjemné počasí fotbalisty Slavie do deprese nedostalo.

Do utkání vstoupili nažhaveni a do Jabloneckých se pustili zhurta. Necid už po devatenácti vteřinách hry napálil míč do šibenice a spustil ohlušující jásot.

7243 diváků se ale neradovalo dlouho. Pomezní sudí totiž mylně odmával ofsajdové postavení mimo hru. Stejná situace se opakovala po půlhodině, ale tentokráte střelec sešívaných v ofsajdu o fous byl.

Na reprezentaci nemyslím, tvrdí Necid >>>

Necid, který v lednu zamíří do CSKA Moskva, se nenechal otrávit a ve skvělém výkonu pokračoval. Vstřelil dva regulérní góly a zajistil svému klubu všechny tři body. Pondělní podvečer zkrátka patřil jemu.

První branku obstaral ve 24. minutě, kdy převzal přihrávku od Krajčíka, obtočil se kolem Hubera a z 18 metrů napálil míč přesně k tyči. Brankář Špit se natahoval marně.

Podruhé Necid udeřil těsně před přestávkou. Krajčíkův centr ze standardní situace přizvedl Brabec a slávistický útočník z malého vápna vstřelil svou druhou branku.

Necidův koncert dvěma góly v žádném případě nekončil. Když měla Slavia šanci, byl u ní Necid. Aktivně se nabízel do prostoru a sám navíc hledal své spoluhráče v lepší pozici.

Všechnu smetanu ale neslízl pouze jediný střelec zápasu. Velkou zásluhu na vítězství má také gólman Martin Vaniak, jenž se v utkání zaskvěl několika výbornými zákroky. První robinsonádu předvedl proti tvrdě střele Žofčáka. Dokázal zneškodnit také Zábojníkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti a dělovku Michálka z úvodu druhé půle.

Jiné šance si severočeský tým vytvořit nedokázal. Pouze pár náznaků. Vždy se ale připravil o balon nepřesnými pasy, zakončením, anebo nadějné brejky zazdil pomalým přenesením hry.

Slávisté díky pondělnímu vítězství v tuto chvíli ztrácí na největšího rivala pražskou Spartu tři body. Jedinou kaňkou domácích tak byl brzký odchod levého beka Šikliče, který musel kvůli křečím střídat už ve 35. minutě.

Témata:  sport, fotbal, 1, liga, Slavia, jablonec

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.