16. září 2008 • 11:40

Berger: Záloha, či lavička?

Autor:
Reklama
Patrik Berger
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před naplněným stadionem dokázali „rudí koně“ ve žlutých dresech přecválat domácí Brno, tedy celek, který Spartě vloni pomohl vyfouknout titul.V ofenzivě týmu zazářili navrátilci do sestavy Miroslav Matušovič a zejména Karol Kisel. V týmu chyběl zraněný Patrik Berger. Dokáže si po návratu z marodky znovu vybojovat místo v základní sestavě?

Očekávání spojená s Bergrovým návratem na české trávníky byla obrovská. Sparťané zářili nadšením, že přivedli skutečnou megastar. A fanoušci jsou mírně řečeno rozčarováni.

Nezáří tak, jak si představovali. Čekali víc. „S Patrikem jsme absolutně spokojeni, jeho přínos pro tým je nezpochybnitelný,“ tlumí emoce trenér Vítězslav Lavička.

Bergra bere jako týmového hráče, od něhož čeká nadstavbu v podobě vstřelených gólů či finálních přihrávek. „Teď je nejdůležitější, aby se uzdravil. Už se zapojuje do tréninku,“ informuje o hráčově aktuálním stavu Lavička.

Je rád, že se Matušovič s Kiselem v Brně předvedli v dobrém světle. To ale neznamená, že by se Bergrovi zavírala vrátka do základní jedenáctky.

„Nesoudil bych podle jednoho zápasu v Brně. Matušovič i Kisel zahráli dobře, ale klíčové pro sezonu bude utkání v Poháru UEFA. Záloha Sparty nastoupila už v několikátém složení. Takže o ideální sestavě se rozhodne v zápasech s kvalitními soupeři,“ říká Vladimír Táborský, muž, který se Spartou získal mistrovský titul.

Táborský se shoduje s Františkem Ciprem v tom, že Bergrův příchod do Sparty nebyl krokem vedle. „Kdo ho sledoval, nemůže být zklamaný. Fotbalista to byl a je stále vynikající. Možná má tréninkové manko. Čekalo se od něho víc, ale to je normální jev. Berger minimálně zvýšil ve Spartě konkurenci,“ soudí František Cipro, který hráče kdysi vedl ve Slavii.
Dodává, že všechny návraty hvězdných hráčů provázela nepřiměřená očekávání.

Ale tvrdošíjně odmítá srovnávat návraty někdejších liverpoolských dvojčat Bergra se Šmicrem. „Šmicer, když hrál ve Slavii, tak hrál dobře. Že to nepředvedl častěji, to ovlivnila zranění. Berger mírně zůstal za očekáváním. Zda zvládne návrat do základní sestavy, bude záležet na něm samém. Do jaké se dostane formy,“ soudí Cipro.

„Hráči o deset let mladší než Berger jsou jistě schopni odehrát zápas ve větším tempu, pro něho zase mluví zkušenosti. Kdo Bergra dlouhodobě sledoval už v Dortmundu či v Anglii, nemůže být zklamán,“ říká Táborský.

Témata:  sport, fotbal, berger, Sparta

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze