Budějovice slaví první body | iSport.cz
29. září 2008 • 15:42

Budějovice slaví první body

Autor: meš
České Budějovice
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jihočeši slaví první vítězství i vzestup z posledního místa v tabulce. Pod trenérem Pavlem Tobiášem v lize ve čtvrtém zápase v řadě bodovali a po vypadnutí z Poháru ČMFS se mohou soustředit jen na záchranu.Na ostudný výbuch už Tobiáš raději nemyslí. Pokuty padly, ale podrobnosti nesdělil. „To je interní záležitost klubu. Rozhodně to není tak, že by se tímhle vítězstvím všechno smazalo.

U nás máme prémiový i disciplinární řád. A ty spolu nesouvisí. Když hráč neodpracuje svou práci, dostane pokutu, v opačném případě prémie,“ pokrčil rameny. Bylo znát, že z něho vztek po nepochopitelném kolapsu ještě pořádně nevyprchal.

V lize je však všechno jinak. Svůj tým pozvedl herně i výsledkově a ve svém staronovém působišti ještě Tobiáš neprohrál. V čem tkví jeho hlavní kouzlo? „Je velmi zkušený a umí nás pořádně vyburcovat,“ našel hlavní změnu útočník Tomáš Sedláček, se třemi góly hlavní tahoun v koncovce.

Dynamo se i díky jeho schopnostem prosazuje střelecky, přestože Tobiáš vyznává defenzivnější pojetí, než o které se snažil na počátku sezony jeho předchůdce Jan Kmoch.

Ten chtěl sice hrát útočný fotbal, ale výsledkem byly časté mezery v obraně. „Je to paradox. Nevím, čím to je. Ale jsme rádi, že to takhle funguje,“ nelámal si hlavu Sedláček.

A pohárový výpadek? „To už je za námi. V týdnu jsme si všechno vyříkali, ve čtvrtek to hodili za hlavu a zaměřili se jenom na Jablonec. To byl pro nás klíčový zápas, na který jsme se soustředili a naštěstí ho i zvládli,“ těšilo budějovického záložníka Petra Šímu, včera nejaktivnějšího středopolaře Dynama.

Svůj tým naladil na vítěznou notu málo vídaným gólem z pětačtyřiceti metrů. Jeho centr doplachtil až do sítě. Snaha Svátka a Horejše o teč nevyšla. „Rozhodčí napsal do zápisu, že jsem střelec já, tak to asi nikdo netečoval,“ usmíval se šťastný autor úvodního gólu zápasu.

„Z tak velké dálky jsem gól asi nikdy nedal. Dostali jsme i pokyn, abychom všechno točili na bránu. A to i při standardkách, kterým jsme se poslední dva dny věnovali. Věděli jsme, že při nich často inkasujeme, tak tentokrát jsme to chtěli otočit,“ přiznal Šíma.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud