Policie obvinila 20 fanoušků | iSport.cz
7. října 2008 • 11:45

Policie obvinila 20 fanoušků

Autor: ČTK
Rvačka Vietnamců skončila smrtí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli pondělní potyčce fanoušků Sparty a Slavie na Čechově náměstí v pražských Vršovicích obvinila policie 20 příznivců fotbalových klubů z výtržnictví.Dalšího člověka začala stíhat kvůli podezření z výtržnictví a útoku na veřejného činitele, protože napadl policistu u stadionu Sparty na Letné.

ČTK to dnes řekla mluvčí pražských policistů Iva Knolová s tím, že po skončení zápasu už střety mezi oběma tábory nenastaly. V tradičním derby pražských velkoklubů porazila Slavia na Letné Spartu 4:1.

Na Čechově náměstí nedaleko stadionu Slavie se odpoledne před zápasem popralo zhruba 150 příznivců obou mužstev. Slovní přestřelka mezi představiteli tvrdého jádra fanoušků přerostla ve fyzické napadání. Policisté dvacet z nich zadrželi, vyslechli, obvinili a následně propustili. Stíháni jsou podle Knolové na svobodě.

Dalších zhruba 700 příznivců Slavie dorazilo na Letnou společně v průvodu. Pochod, který doprovázely desítky policejních těžkooděnců, se obešel bez větších incidentů. Během pochodu vypustili fanoušci dýmovnici.

U letenského stadionu pak na sebe slávisté a sparťané házeli plechovky s pivem nebo rajčata. K vážnějšímu střetu už nedošlo, policie oba tábory oddělila. Nedaleko stadionu utrpěl jeden muž úraz obličeje.

Praha zažila fotbalové násilí podruhé během několika dní. Při potyčce policie s příznivci Dinama Záhřeb bylo minulý týden zraněno devět fanoušků, zranění utrpěli i zasahující policisté. Jeden z Chorvatů byl obviněn z útoku na veřejného činitele a z výtržnictví, protože zasáhl policistu dlažební kostkou.

Minulé derby, které se konalo letos v březnu na stadionu Evžena Rošického na Strahově, provázela řada diváckých výtržností přímo v hledišti. Záchranná služba ošetřila celkem 16 lidí. Ze stadionu převezli záchranáři 13 zraněných, další tři ošetřili na místě.

Zraněni byli při zásahu také čtyři policisté ze speciální pořádkové jednotky. V souvislosti s březnovým derby policisté zadrželi celkem 26 lidí. Fotbalové kluby poté začaly diskutovat o zvýšení bezpečnosti na stadionech.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud