Jablonec zahájí přípravu doma | iSport.cz
5. ledna 2009 • 12:17

Jablonec zahájí přípravu doma

Autor: ČTK
Klubko radujících se jabloneckých hráčů a zklamaný Jaromír Blažek
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

S útočníkem Pavlem Černým a také slovenským záložníkem Michalem Farkašem zahájili jablonečtí fotbalisté přípravu na jarní sezonu. Stejně jako před rokem stráví Severočeši klimaticky nepříznivé období v domácím prostředí.Pokud to klub zvládne ekonomicky, vyrazí stejně jako loni také na herní soustředění na Kypru. Zatímco Černého hostování klub už potvrdil, Farkašovo setrvání ještě není jistou záležitostí.

Po vypršení smlouvy v Nitře ho Jablonečtí nejprve vyzkouší, a teprve poté se rozhodnou, zda ho angažují. Právě ve středové řadě musí Jablonec hledat náhradu za dalšího Slováka Igora Žofčáka, který se vrátil z hostování do Sparty podobně jako gólman Lukáš Zich.

Pokud by se ale Sparta rozhodla Zicha uvolnit zpět na hostování, Jablonec náhradu na post druhého brankáře hledat nebude. A pryč už je také Andrej Hesek, který se vrátil do Teplic.Dnes už fotbalisté vyběhli do zasněženého terénu, odpoledne je čeká trénink na umělém povrchu.

Do přípravy zatím nenaskočil nemocný brankář Špit, útočník Klapka kvůli potížím s kolenem začal dnes pouze na rotopedu.Jablonečtí budou i nadále trénovat výhradně doma, žádný odjezd na hory rozhodně neplánují.

"Kam bychom jezdili, na horách jsme tady," žertoval na prvním tréninku kouč František Komňacký. Tento týden budou střídat fotbalisté výběhy v terénu, tréninky v hale i na umělém trávníku.

Podobné to bude i příští týden, i když již formou soustředění v hotelu uvnitř areálu na Střelnici.Komňacký by byl rád, kdyby nakonec s týmem mohl na Kypr. Ekonomická situace by však ještě mohla oblíbený kemp překazit. "Ale šéf klubu pan Pelta naznačil, že to zvládneme.

V opačném případě by to byl problém, na přírodní trávu se těžko jinde před startem ligy dostaneme," uvedl trenér, který hned dnes hráče upozornil, že na jaře budou hrát o své živobytí. "Pokud budeme mít výsledky, sponzoři nám budou dále nakloněni i v těžké ekonomické době. Pokud ale ne, doplatí na to znovu hráči," připomněl kouč tvrdou realitu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud