Dělbuch na Spartě hodil středoškolák!

Dýmovnice fanoušků Sparty zranila podavače míčů
Hozená dýmovnice za brankou Jaromíra Blažka
2
Fotogalerie
ČTK
Ročník 09/10
Začít diskusi (0)

Policisté mají další stopu v pátrání po chuligánovi, který při březnovém utkání fotbalové ligy mezi Spartou a Brnem hodil k hrací ploše dělbuch a zranil jím třináctiletého podavače míčů.

Poté, co se v médiích objevily fotografie s podobou pachatele, se kriminalistům přihlásil muž, který vlajkonoše poznal. Podle svědka je na záběrech žák pražské střední školy.

Policisté kvůli obavám z narušení vyšetřování nechtějí sdělit, o kterou školu jde. "Máme nějaké signály a ty zatím prověřujeme. Vzhledem k tomu, že jsou teď prázdniny, tak se to možná trochu protáhne," řekl serveru aktualne.cz policejní zdroj obeznámený s případem.

Podle televize Nova patří fanoušek k nejtvrdšímu jádru příznivců Sparty.

Podavač míčů byl po incidentu převezen do nemocnice, vyšetření však dopadla dobře a chlapec nebude mít trvalé následky.

Pokud by policisté chuligána dopadli, hrozí mu obvinění z trestného činu výtržnictví. Za ten může dostat až tři roky vězení.

Sparta již před časem vypsala odměnu 100.000 korun za informace vedoucí k dopadení výtržníka. Disciplinární komise klubu uzavřela na tři zápasy sektory za brankami a udělila mu pokutu 250.000 korun.

Vedení Sparty poté naznačilo, že v případě dopadení viníka po něm bude pokutu vymáhat soudně.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů